Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Sagan sa štverá po kopcoch, etapu vyhrá jazdec z úniku

B-skupina - Švajčiarsko - Chorvátsko

LEIRIA 13. júna (SITA) - V nedeľňajšom stretnutí B-skupiny na futbalových majstrovstvách Európy 2004 remizovalo Švajčiarsko s Chorvátskom 0:0.

LEIRIA 13. júna (SITA) - V nedeľňajšom stretnutí B-skupiny na futbalových majstrovstvách Európy 2004 remizovalo Švajčiarsko s Chorvátskom 0:0. Bezgólový výsledok sa na štadióne v Leirii zrodil aj napriek tomu, že Chorváti hrali od 50. minúty v početnej výhode o jedného muža, keď portugalský rozhodca Batista poslal po druhej žltej karte do šatne Vogela.

B-skupina:
Švajčiarsko - Chorvátsko 0:0

ŽK: 4. Vogel, 41. Huggel, 74. Stiel - 13. Pršo, 30. Bjelica, 48. Rapaič, 51. Živkovič, 53. Mornar, ČK: 50. Vogel (Švajčiarsko) po 2. ŽK za faul, rozhodovali: Cortez Batista - Cardinal, Januario (všetci Portug.), 24 090 divákov

Zostavy:

Švajčiarsko:
Stiel - Haas, M. Yakin, Mller, Spycher - Huggel, Vogel, Wicky (84. Henchoz) - H. Yakin - Frei, Chapuisat (54. Celestini)

Chorvátsko:
Butina - Šimič (61. Srna), Živkovič, R. Kovač, Šimunič - Mornar, Bjelica (74. Rosso), N. Kovač, Olič (46. Rapaič) - Pršo, Šokota

Duel začali lepšie Chorváti, ktorých útoky ťahali najmä krajní stredopoliari Mornar a Olič. Brankár Švajčiarska Stiel si v 3. min ľahko poradil s priamym kopom Bjelicu a problémy nemal ani po hlavičke Živkoviča po rohovom kope o štyri minúty neskôr. Švajčiari po úvodnej pätnásťminútovke vyrovnali hru a po chybe Šimuniča vyskúšal Butinovu pozornosť Frei. V I. polčase sa hra väčšinou odohrávala v strede poľa, aktívnejší Chorváti si vynútili iba niekoľko štandardných situácií. V 27. min strieľal z otočky slabo Šokota. V 36. min poslal Bjelica loptu z rohu na Nika Kovača, ten však v záklone hlavičkoval nad. O tri minúty neskôr prišla najväčšia príležitosť prvej štyridsaťpäťminútovky. Po priamom kope Bjelicu zlyhala Švajčiarom ofsajdová pasca a hlavičku osamoteného Šimuniča gólman Stiel vyrazil pred Oliča, ktorý opäť hlavou opečiatkoval brvno. Krátko po prestávke hral hlavnú úlohu na trávniku portugalský rozhodca Cortez Batista, ktorý v priebehu piatich minút (48.-53.) rozdal štyri žlté karty, pričom Švajčiar Vogel ju videl už druhýkrát v zápase a musel predčasne opustiť ihrisko. Zverenci Otta Bariča sa napriek početnej výhode nevedeli proti pozorne brániacemu súperovi pred bránkou presadiť a na obraze hry nezmenili nič ani striedania skúseného chorvátskeho kouča. Fanúšikov krajiny helvétskeho kríža vystrašil iba brankár Stiel, ktorého v 70. min preskočila lopta, no veterán vo švajčiarskej bránke napokon situáciu elegantne vyriešil. Húževnatí Švajčiari často vyrážali aj do rýchlych protiútokov a v 77. min vyrážal Butina prudkú strelu Huggela z 25 m na roh. O štyri minúty nato zblokoval R. Kovač strelecký pokus H. Yakina. Chorváti sa ešte dostali k záverečnému tlaku, no ani v posledných minútach duelu recept na prekonanie švajčiarskej obrany nenašli._novy_riadok_