Karagounis myslí na postup zo skupiny

Sportnet|14. jún 2004 o 00:00

PORTO - Hoci grécky ofenzívny stredopoliar Georgios Karagunis bol počas úvodného zápasu ME 2004 vo futbale Portugalsko - Grécko (1:2) na ihrisku iba jeden polčas, svoju prácu odviedol perfektne. Už v 7. minúte strelil prvý gól hostí a položil tak základ

senzačného víťazstva svojho mužstva nad favorizovaným domácim výberom.

"Je to pre nás obrovský úspech. Niečo také nikto z nás nezažil," citoval v nedeľu český server idnes.cz slová nového národného hrdinu Grécka. "Portugalci boli veľmi nervózni," pokračoval 27-ročný hráč milánskeho Interu. Podľa neho veľké očakávania domácich priaznivcov zväzovali Figovi a spol. nohy, čo Gréci dokázali veľmi dobre využiť.

Strelec prvého gólu na EURO 2004 využil hneď v úvode stretnutia chybu v domácej rozohrávke. V strede ihriska získal loptu, postupoval s ňou dopredu a približne z 18 metrov tvrdou presnou strelou k tyči šokoval celé Portugalsko. Do 2. polčasu však strelec prvého gréckeho gólu už nenastúpil.

Gréci však aj bez neho dokázali Portugalsko poraziť, lebo už v 51. min. po góle Aggelosa Basinasa z pokutového kopu viedli 2:0. Domáci tento šokujúci stav dokázali iba skorigovali až v nadstavenom čase po presnej hlavičke Cristiana Ronalda.

"Teraz si to víťazstvo môžeme poriadne vychutnať. No nesmieme sa zastaviť na mieste. Rovnako musíme postupovať proti Španielom a Rusom. Tri body nám na postup nebudú stačiť," konštatoval útočník Grécka.

Pred začiatkom EURO 2004 patrili Gréci medzi outsiderov tohto podujatia. Kurzy stávkových kancelárií ich zaradili až na tretie miesto od konca, na úroveň Lotyšska a Švajčiarska. Lenže Grékom sa vstup do šampionátu senzačne vydaril a ich postup z A skupiny teraz už nevyzerá až tak nereálne.

"Do Portugalska sme prišli s cieľom pobiť sa o postup. Budeme bojovať a verím, že sa nám tom podarí," povedal ofenzívny stredopoliar, ktorý minulý rok ako druhý Grék v histórii prestúpil z Panathinaikos Atény do Interu Miláno.