Tenis: Austrália na finále DC s Hewittom, Rafterom, Woodbridgeom a Arthursom

TASR|20. nov 2001 o 10:51

Melbourne 20. novembra (TASR) - Nehrajúci kapitán austrálskeho daviscupového tímu John Fitzgerald oznámil v utorok definitívnu nomináciu na finále týchto neoficiálnych majstrovstiev sveta...

Melbourne 20. novembra (TASR) - Nehrajúci kapitán austrálskeho daviscupového tímu John Fitzgerald oznámil v utorok definitívnu nomináciu na finále týchto neoficiálnych majstrovstiev sveta reprezentačných družstiev proti Francúzsku, ktoré sa uskutočnia od 30. novembra do 2. decembra v Melbourne Park. V kádri "protinožcov" nechýba svetová jednotka a víťaz nedávneho Turnaja majstrov Lleyton Hewitt, ďalej Patrick Rafter, deblový špecialista Todd Woodbridge a Wayne Arthurs.

Fitzgerald napokon do tímu nominoval aj Raftera, ktorý si počas Turnaja majstrov zranil rameno. Siedmy hráč rebríčka ATP sa v Melbourne podrobuje intenzívnej terapii a do termínu finále by mal byť v poriadku. Finále sa uskutoční na tráve v Melbourne Park. "Je to vynikajúci povrch, ktorý vyhovuje všetkým štyrom hráčom, Toto je náročná súťaž a urobíme všetko pre to, aby sme ju vyhrali," povedal Fitzgerald.

Austrália sa už po tretí raz po sebe prebojovala do finále. V roku 1999 vyhrala v Nice nad Francúzskom 3:2, pred rokom prehrala v Barcelone so Španielskom 1:3.

mi fi

Domov»Tenis»Tenis: Austrália na finále DC s Hewittom, Rafterom, Woodbridgeom a Arthursom