Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia 18. etapa | Sledujte naživo
Sagan neznížil stratu na Démara. Novým lídrom Gira sa stal Kelderman

Konečne sa hral otvorený futbal

"Talianov s Dánmi som nestihol, pozrel som si len Švédov s Bulharmi a bol som od prvých minút zaskočený. Bol to prvý otvorený futbal na šampionáte. Ani jeden zo súperov príliš nebránil, obaja sa snažili o útočnú hru, čo bolo po obranných taktikách z ...

"Talianov s Dánmi som nestihol, pozrel som si len Švédov s Bulharmi a bol som od prvých minút zaskočený. Bol to prvý otvorený futbal na šampionáte. Ani jeden zo súperov príliš nebránil, obaja sa snažili o útočnú hru, čo bolo po obranných taktikách z predchádzajúcich duelov veľmi príjemné zistenie. Toľko rušných situácií pred brankármi ešte na majstrovstvách nebolo. Nečakal som to a sám som zvedavý, kde sa to v nich vzalo. Asi to bude tým, že oba tímy majú v kádri viac ofenzívnych ako defenzívnych futbalistov.

Bulhari si za svoj výkon zaslúžili dať gól, ale zahodili viacero sľubných príležitostí a napokon utŕžili debakel. Zlomili ich švédske individuality, najmä Larsson. Dva góly v priebehu dvoch minút a z 0:1 bolo zrazu 0:3. To sa už potom ťažko hrá, lebo ak aj ešte v sebe nájdete chuť znížiť, nemôžete sa s extrémne veľkým počtom hráčov hrnúť dopredu, lebo presne na to súper čaká. A švédske brejky do otvorenej bulharskej obrany boli mimoriadne nebezpečné. Napokon, veď im ešte pridali dva góly. Ťažko sa bránia takí šikovní hráči ako Ljungberg či Larsson. Vari len zdvojovanie by na nich platilo, pretože zo súbojov jeden na jedného často vychádzali ako víťazi.

Švédi rázne vykročili za postupom zo skupiny, Bulhari sú na dne. Po takom šoku napriek dlho sympatickému výkonu sa za dva dni len ťažko dajú znovu dokopy, ale ja by som ich neodpisoval. Čakajú ich síce Taliani a Dáni, ale už budú hrať uvoľnenejšie a môžu sa postarať o prekvapenie. Tie ku každým majstrovstvám neodmysliteľne patria a myslím si, že sa ešte nejakých dočkáme. Už sa teším na ďalšie zápasy, ja si nezaujato vychutnávam každý, na ktorý si nájdem čas. Darí sa mi to, lebo osobného favorita nemám.