Taliani sa zbalili a Poliaci pobavili

SITA|23. jún 2004 o 09:43

PORTO 23. júna (SITA) - Futbalová postupová dráma v C-skupine futbalových ME 2004 sa v oboch utorkových zápasoch odvíjala do posledných minút nadstaveného času a napokon sa skončila postupom oboch severských ...

PORTO 23. júna (SITA) - Futbalová postupová dráma v C-skupine futbalových ME 2004 sa v oboch utorkových zápasoch odvíjala do posledných minút nadstaveného času a napokon sa skončila postupom oboch severských tímov - Švédska a Dánska. Tým stačila vo vzájomnom súboji remíza 2:2 na to, aby odsúdili Talianov na cestu domov. Zverencov trénera Trapattoniho nezachránil v zápase s Bulharskom ani gól Antonia Cassana vo štvrtej minúte nadstaveného času. Pri rovnakom počte bodov a remízach zo vzájomných zápasov mali v porovnaní so Švédmi a Dánmi najhoršie skóre. Z prvých internetových ohlasov vyplýva, že na predčasnom konci squadry azzura sa veľmi dobre pobavili Poliaci. Tí totiž v kvalifikácii ME 2004 hrali v jednej skupine so Švédmi a keď sa už-už chystali postúpiť na záverečný turnaj, radosť im prekazili práve Švédi. V poslednom zápase 4. skupiny v Štokholme totiž nečakane podľahli Lotyšom 0:1 a Poliaci nepostúpili napriek svojmu víťazstvu v Maďarsku 2:1. Teraz mohli Švédi zdolať Dánov, ale napokon s nimi remizovali 2:2 a vyradili tým Talianov. "Vtedy urobili z nás volov! Teraz celá Európa videla, ako sa im podarilo urobiť volov aj z Talianov," vtipne glosuje poľský internet. V ohlasoch na sports.pl sa však objavili aj vážnejšie komentáre: "Taliani teraz určite rozumejú Poliakom. Totálny škandál! Švéd Lennart Johansson musí odísť z UEFA..."