Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO PO PRVOM TÝŽDNI V LONDÝNE UŽ BEZ ZÁSTUPCU VO DVOJHRE

Wimbledon - V 3. kole sa lúčili Beck, Hrbatý aj Cervanová

LONDÝN 27. júna (SITA) - Slovenský tenis už nemá zastúpenie vo dvojhre na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (celková dotácia 9,3 mil. eur). V nedeľu sa najprv s All ...

LONDÝN 27. júna (SITA) - Slovenský tenis už nemá zastúpenie vo dvojhre na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (celková dotácia 9,3 mil. eur). V nedeľu sa najprv s All England Clubom rozlúčili v zápasoch 3. kola slovenskí muži Dominik Hrbatý a Karol Beck. Dvadsiaty piaty nasadený Hrbatý hoci bojoval, nestačil na výborne podávajúceho Chorváta Maria Ančiča a podľahol mu 5:7, 3:6, 5:7. Dvadsaťšesťročný rodák z Bratislavy, ktorý nie je zástancom hry na tráve, dosiahol napriek prehre najlepší wimbledonský výsledok v kariére. Rovnako londýnske maximum si pripísal aj Karol Beck. Talentovaný rodák zo Zvolena v 3. kole prehral s wimbledonským semifinalistom spred dvoch rokov Belgičanom Xavierom Malissem 3:6, 3:6, 4:6. Dvadsaťdvaročný Beck nedokázal zopakovať hru zo zápasu 2. kola, keď hladko prešiel cez 20. nasadeného Španiela Tommyho Robreda. Napriek tomu môže byť zverenec trénera Liptáka spokojný so sezónou na tráve. Vyhral challenger v Surbitone, dostal sa do štvrťfinále v Queen´s Clube a teraz do 3.kola Wimbledonu.

Posledná zástupkyňa Ľudmila Cervanová sa rozlúčila prehrou s francúzskou favoritkou Amélie Mauresmovou za 66 minút 1:6, 4:6. Slovenská fedcupová reprezentantka podľahla štvrtej hráčke sveta už v treťom tohtoročnom súboji na grandslamovom turnaji, keď podobne ako na Australian Open v Melbourne i Roland Garros v Paríži neuhrala ani set. Napriek tomu 24-ročná Slovenka podala sympatický výkon a vo svojom piatom vystúpení v Londýne dosiahla postupom do 3. kola najlepší výsledok na tráve.

Dvojhra - 3. kolo - Slováci - nedeľňajší súhrn:

Xavier Malisse (Belg.) - Karol Beck (SR) 6:3, 6:3, 6:4

Dvadsaťtriročný Belgičan splnil úlohu favorita a vzájomnú bilanciu s Beckom (71. v ATP Entry) si vylepšil na 3:0. V úvodnom sete zobral Malisse (51. v ATP Entry) slovenskému hráčovi dvakrát podanie a vyhral ho hladko 6:3. V druhom dejstve Beck Malissa po prvý raz brejkol a ujal sa vedenia 2:1. Belgičan však dokázal kontrovať rebrejkom a vzápätí po ďalšom brejku dostal set pod kontrolu. Rodák z mesta Kortrijk, ale žijúci na Floride, otočil z 1:2 na 5:2 a set napokon vyhral 6:3. V treťom dejstve sa Malisse po ďalšom vyhratom podaní súpera dostal do vedenia 4:3 a set i zápas už doviedol do víťazného konca.

Mario Ančič - Dominik Hrbatý (SR) 7:5, 6:3, 7:5

V prvom sete si obaja tenisti vyhrávali svoje podanie, až do dvanásteho gemu a stavu 5:6 z pohľadu slovenského tenistu. Potom 25. hráč rebríčka ATP Entry Hrbatý zaváhal, ponúkol Ančičovi (63.) setbal a ten ho využil. V druhom sete stačil 20-ročnému Ančičovi na víťazstvo opäť jediný brejk, ktorý prišiel z 3:2 na 4:2. Chorvát vyhral set 6:3 a za toho stavu bol už blízko k víťazstvu. V treťom dejstve rodák opäť získal podanie Hrbatého a za stavu 5:4 podával na víťazstvo. Slovenská tenisová jednotka ešte v závere zabojovala. Hrbatý vyrovnal na 5:5, ale set napokon prehral 5:7 a tým aj celý zápas. Ančič dosiahol postupom do osemfinále svoje wimbledonské maximum.

Amélie Mauresmová (4-Fr.) - Ľudmila Cervanová (SR) 6:1, 6:4

Cervanová (87. vo WTA) sa ešte ani poriadne nerozhliadla a už prehrávala 0:2. Potom mala pri podaní súperky tri brejkbaly, ale dvakrát loptička z jej rakety skončila na páske a tretí Mauresmová chladnokrvne odvrátila. Turnajová i svetová štvorka v ďalšom priebehu I. setu predviedla množstvo ofenzívnych úderov i nábehov na sieť, na ktoré 24-ročná Slovenka nevedela reagovať. Za stavu 0:5 a 0:40 hrozil Cervanovej klasický "kanárik", zabojovala a bod v prvom dejstve napokon uhrala. Druhý set sa začal brejkom Francúzky, Cervanová odpovedala rebrejkom a zápas začal pripomínať súboj dvoch rovnocenných hráčok. Mauresmovú prestálo poslúchať I. podanie, pri servise slovenskej súperky získavala fiftíny ľahšie ako pri svojom. S ťažkosťami zvýšila favoritka na 3:1, ale Slovenka zabojovala a vyrovnala na 3:3. Od tohto momentu už piešťanská rodáčka uhrala iba jediný gem (znížila ním na 4:5), a hoci predviedla niekoľko skvelých víťazných úderov, stretnutie prehrala vo dvoch setoch.