In-line hokej-MS: USA zdolalo vo finále Fínsko 9:5

TASR|17. júl 2004 o 23:00

Bad Tölz 17. júla (TASR) - Reprezentanti USA v in-line hokeji zdolali vo finále majstrovstiev sveta v nemeckom Bad Tölzi obhajcu z Fínska presvedčivo ...

Bad Tölz 17. júla (TASR) - Reprezentanti USA v in-line hokeji zdolali vo finále majstrovstiev sveta v nemeckom Bad Tölzi obhajcu z Fínska presvedčivo 9:5 a po piatich rokoch sa opäť mohli radovať zo zisku zlatých medailí.

Úvod súboja dvoch 3-násobných svetových šampiónov vyznel jednoznačne pre Američanov, ktorí vyhrali prvú štvrtinu pomerom 5:0. Skóre duelu otvoril už po 1 minúte a 56 sekundách Charles Yodel, dvojgólové vedenie zabezpečil strelou z prvej Chris Nelson a keď fínsky brankár Ari Luostarinen v 8. minúte nestačil ani na strelu Sama Ftoreka, vypýtala si lavička Fínov time-out. Ani tento ťah severanom nepomohol a do konca prvej štvrtiny inkasovali ešte dvakrát. Fínske nádeje znova oživil v polovici zápasu Mikko Liukkonen a keď Sami Jarvenpää znížil už na rozdiel dvoch gólov črtalo sa neuveriteľné zmŕtvychvstanie. To však americkí hokejisti rýchlo zažehnali a po druhom góle Nelsona a trefe Waltera Sweatta definitívne naklonili misky váh definitívne na svoju stranu. USA získali po víťazstve o štyri góly svoje štvrté zlato a už siedmu medailu v ôsmych štartoch na MS.