Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

NHL: Suchý strelil druhý gól v NHL, Bondrove dva body v Montreale nestačili

New York 25. novembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na nedeľu na programe deväť zápasov, v ktorých sa predstavilo 15 Slovákov s bilanciou ...

New York 25. novembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na nedeľu na programe deväť zápasov, v ktorých sa predstavilo 15 Slovákov s bilanciou 9 bodov. Strelecky sa darilo Petrovi Bondrovi, Mariánovi Hossovi, Lubošovi Bartečkovi, Pavolovi Demitrovi a Radoslavovi Suchému.

Všetci štyria Slováci v zápase St. Louis - Phoenix (5:3) sa bodovo presadili. Obranca Radoslav Suchý strelil už druhý gól v sezóne, no ani ten, podobne ako Handzušova asistencia naň, Phoenixu nepomohli. Domácim sa konečne darilo i strelecky korunovať hernú prevahu, Pavol Demitra v 7. minúte zvýšil už na 2:0. Ladislav Nagy prihral na kontaktný gól Coyotes v druhej tretine a korunoval tak svoj kvalitný výkon s tromi pluskami. St. Louis si však už výhru nedalo vziať, keď v poslednom dejstve dal výsledku definitívnu podobu Mayers.

V stretnutí Montreal - Washington 5:3 zabrala nová posila kanadského mužstva Donald Audette (1+1) a Canadiens zvíťazili už po štvrtý raz za sebou. Ani trinásty tohtosezónny gól Petra Bondru klubu z hlavného mesta na úspech nestačil. Slovenský kanonier asistoval i na gól Čecha Jaromíra Jágra v presilovej hre. Bondrov bývalý spoluhráč Richard Zedník z Montrealu skončil s dvoma mínuskami a dvoma trestnými minútami. "Súper bol lepší. Bojovali sme, no nestačilo to," povedal Jágr.

Hosťujúci Thrashers zlomili Ottawu definitívne v tretej tretine v rozpätí 67 sekúnd, keď z troch striel dali tri góly. Strelecký účet zápasu podtrhol Slovák Luboš Bartečko. Ottawa v poslednom dejstve prestrieľala Atlantu 17:3, ale ujal sa iba pokus Mariána Hossu, ktorý dorazil do bránky vlastnú strelu a vyrovnal na 3:3. "Hokejoví bohovia stáli pri nás," povedal tréner hostí Curt Fraser. Zdeno Chára skončil s dvoma mínusovými bodmi, Ivan Čiernik dôveru nedostal.

Po 7 zápasoch sa opäť strelecky presadil Mike Parrish, ktorý exceloval hneď hetrikom. Svoj druhý gól dal navyše v oslabení, pričom Parrish nie je známy príliš kvalitnou obrannou hrou. Juraj Kolník tentoraz v zostave ostrovanov nechýbal, no do štatistík si pripísal mínusový bod a dva strelecké pokusy.

TORONTO BOSTON 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Gólman Toronta Curtis Joseph kryl všetkých 29 striel Bostonu a pripísal si tak tretie čisté konto v sezóne (35. celkovo). Slovák Jozef Stümpel sa v drese hostí nepresadil.

Góly: 15. Green (Reichel, Roberts), 31. Höglund. Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 12:29. Brankári: Joseph - Dafoe. Rozhodcovia: Fraser, Warren 19.295 divákov.

MONTREAL WASHINGTON 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Montrealu zabrala nová posila Donald Audette (1+1) a Canadiens zvíťazili už po štvrtý raz za sebou. Ani trinásty tohtosezónny gól Petra Bondru klubu z hlavného mesta na úspech nestačil. Slovenský kanonier asistoval i na gól Čecha Jaromíra Jágra v presilovej hre. Bondrov bývalý spoluhráč Richard Zedník z Montrealu skončil s dvoma mínuskami a dvoma trestnými minútami. "Súper bol lepší. Bojovali sme, no nestačilo to," povedal Jágr.

Góly: 23. Bulis (Juneau, Dackell), 30. Perreault (Audette, Markov), 32. Savage (Perreault), 51. Audette (Gilmour, Rivet), 60. Kilger (Juneau) - 3. Pettinger (Zettler, Halpern), 34. BONDRA (Jágr, Cote), 53. Jágr (BONDRA, Gončar). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 44:32. Brankári: Theodore - Kölzig. Rozhodcovia: Jackson, Zelkin 21.273 divákov.

OTTAWA ATLANTA 3:6 (2:3, 0:0, 1:3)

Góly: 5. Alfredsson (White, McEachern), 16. Alfredsson (Salo, White), 46. Hossa (Bonk, Phillips) - 6. Ferraro (Tapper, Svartvadet), 13. Rheaume (Kovaľčuk, Reirden), 19. Kovaľčuk (Rheaume, Hrkac), 49. Rheaume (Kovaľčuk), 50. Tjärnqvist, 50. BARTEČKO (Kallio, Tjärnqvist). Vylúčení: 3:6 na 2 min, Tamer (OTT) a Neil (ATL) na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:23. Brankári: Lalime (41. Hurme) - Rhodes. Rozhodcovia: Kimmerly, McCleary 15.839 divákov.

ST. LOUIS PHOENIX 5:3 (3:0, 1:3, 1:0)

Všetci štyria Slováci na ľadovej ploche sa presadili i bodovo. Obranca Radoslav Suchý strelil už druhý gól v sezóne, no ani ten, podobne ako Handzušova asistencia naň, Phoenixu nepomohli. Domácim sa konečne darilo i strelecky korunovať hernú prevahu, Pavol Demitra v 7. minúte zvýšil už na 2:0. Ladislav Nagy prihral na kontaktný gól Coyotes v druhej tretine a korunoval tak svoj kvalitný výkon s tromi pluskami. St. Louis si však už výhru nedalo vziať, keď v poslednom dejstve dal výsledku definitívnu podobu Mayers.

Góly: 5. Young (Tkachuk, Weight), 7. DEMITRA (Young, Pronger), 20. Tkachuk (Weight, Pronger), 23. Pronger (Corso, Mellanby), 56. Mayers (Keane) - 29. Kolanos (Doan), 29. SUCHÝ (HANDZUŠ), 37. Numminen (NAGY, Kolanos). Vylúčení: 2:3 na 2 min, Salvador (STL) a May (PHO) 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:30. Brankári: Johnson - Esche (20. Desrochers). Rozhodcovia: Kowal, VanMassenhoven 19.916 divákov.

NY ISLANDERS ANAHEIM 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Góly: 17. Hamrlík, 28. Parrish (Peca), 29. Peca (Czerkawski, Parrish), 46. Parrish (Lapointe), 48. Parrish (Czerkawski, Peca) - 9. Titov, 50. McInnis (Bylsma), 53. Kariya (Trnka, LeClerc). Vylúčení: 5:2 na 2 min, Webb (NYI) 5+10 min, Sawyer (ANA) 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 26:37. Brankári: Snow - Giguere (29. Shields). Rozhodcovia: Leggo, Stewart 16.234 divákov.

FLORIDA NEW JERSEY 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)

Diabli rozhodli zápas gólovým uragánom v poslednej časti hry a prerušili tak sedemzápasovú sériu bez víťazstva. Gólman New Jersey Martin Brodeur, ktorý kryl 24 striel, neprehral so súperom z Floridy v 17-tich zápasoch po sebe. Slovák Róbert Švehla si odsedel dve trestné minúty za hákovanie.

Góly: 14. Lindsay (Johnson) - 19. Sýkora (Niedermayer), 45. Arnott (Holík), 51. Madden, 57. Holík (Eliáš), 58. McKenzie (Madden, Pandolfo). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:31. Brankári: Luongo - Brodeur. Rozhodcovia: Faucette, Maguire 18.875 divákov.

LOS ANGELES - SAN JOSE 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Dvojica Slovákov v drese kráľov Žigmund Pálffy a Ľubomír Višňovský sa bodovo nepresadila, keďže však zápas vyšiel Jasonovi Allisonovi (1+1), domáci zdolali San Jose 3:1. Výsledok ovplyvnilo aj neúspešné trestné strieľanie "žraloka" Alexandra Koroľuka.

Góly: 4. Allison (Modrý, Robitaille), 44. Heinze (Allison, Modrý), 49. Eloranta (Johnson, Chartrand) - 37. Selänne (Jillson, Suter). Vylúčení: 5:4 na 2 min, Laperriere (LA) a Smith (SJ) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:23. Brankári: Storr - Nabokov (49. Toskala). Rozhodcovia: Larue, Shick 18.118 divákov.

PITTSBURGH BUFFALO 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Bývalý hráč Washingtonu Kris Beech, ktorý prišiel k tučniakom výmenou za Jaromíra Jágra, strelil prvý gól v kariére a spečatil tak výhru domáceho tímu. Slovák Miroslav Šatan prihral v presilovke o dvoch hráčov na úvodný gól zápasu Alexejovi Žitnikovi.

Góly: 26. Moran (Primeau, Kasparaitis), 37. Hrdina (Morozov, Rozsíval), 53. Beetch (Rozsíval, Tibbetts) - 5. Žitnik (ŠATAN, Dumont). Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:19. Brankári: Hedberg - Biron. Rozhodcovia: Pollock, Walkom 16.958 divákov.

COLORADO EDMONTON 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Za posledných 10 dní vychytal Patrick Roy už svoj štvrtý shutout, i preto Colorado v treťom zápase proti Edmontonu v tejto sezóne konečne zvíťazilo. Nováčik Radim Vrbata z Česka opäť zabodoval, keď jeho strelu dorazil do siete Tomymho Sala Chris Drury.

Góly: 12. Drury (Vrbata, Foote), 60. Podein (Reinprecht, De Vries). Vylúčení: 2:5 na 2 min, Berry, Parker (obaja COL) a Moreau a Laraque (obaja EDM) na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:11. Brankári: Roy - Salo. Rozhodcovia: Auger, Devorski 18.007 divákov.