Cyklistika: Kráľovnou šprintu 38-ročná Kanaďanka

SITA|24. aug 2004 o 18:17

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Tridsaťosemročná Kanaďanka Lori-Ann Muenzerová sa stala novou kráľovnou ženského šprintu v dráhovej cyklistike, keď na OH v Aténach si v dvoch finálových jazdách poradila s ...

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Tridsaťosemročná Kanaďanka Lori-Ann Muenzerová sa stala novou kráľovnou ženského šprintu v dráhovej cyklistike, keď na OH v Aténach si v dvoch finálových jazdách poradila s o 17 rokov mladšou ruskou reprezentantkou Tamilou Abasovovou. Muenzerová dosiahla najväčší úspech svojej doterajšej kariéry, keď jej vrcholom boli doposiaľ striebra z pretekov na 500 m s pevným štartom na MS 2001 v Antverpách a zo šprintu na MS 2000 v Manchestri. Tento rok na šampionáte v Melbourne skončila Muenzerová tretia. Stala sa prvou Kanaďankou, ktorá získala zlato v cyklistike na OH. Žiadna kanadská dráhová cyklistka doteraz nezískala pod piatimi kruhmi medailu, reprezentanti javorového listu si vybojovali päť cenných kovov, ale ani jeden zlatý. Bronz v šprinte si vybojovala Anna Mearesová z Austrálie. Úradujúca majsterka sveta Svetlana Grankovská neuspela v záverečných dvoch súbojoch a po neúspechu v semifinále prehrala aj v súboji o 3. miesto.

Tamila Abasovová (Rus.) - Svetlana Grankovská (Rus.) 2:1

Konečné poradie: 1. Lori-Ann Muenzerová (Kan.), 2. Tamila Abasovová (Rus.), 3. Anna Mearesová (Austr.), 4. Svetlana Grankovská (Rus.), 5. Natalia Cylinská (Bielor.), 6. Katrin Meinkeová (Nem.), 7. Simona Krupeckaiteová (Litva), 8. miesto po diskvalifikácii Daniely Larrealovej-Chirinosovej z Venezuely v jazde o 5. - 8. miesto neudelili.

Muži - šprint:

O 5. - 8. miesto: 5. Ross Edgar (V. Brit.), 6. Barry Forde (Barbados), 7. Damian Zielinski (Poľ.), 8. Mickael Bourgain (Fr.).

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Cyklistika: Kráľovnou šprintu 38-ročná Kanaďanka