Vodné pólo: výsledky, štvrťfinále - streda

Sportnet|26. aug 2004 o 09:45

Výsledky vodnopólových zápasov mužov - štvrťfinále a o umiestnenie na OH

Do semifinále vodnopólového turnaja mužov na olympijských hrách v Aténach postúpili reprezentačné tímy Ruska a Srbska a Čiernej Hory. Rusi si vo štvrťfinále pomerne hladko poradili s Nemecko (12:5), keď o svojom triumfe rozhodli v tretej štvrtine - vyhrali ju 5:0.

V semifinále bude ich súperom obhajca sydneyského zlata Maďarsko. "Vedel som, že vyhráme, ale nepredpokladal som, že až takým veľkým rozdielom," povedal ruský tréner Alexander Kabanov a dodal, že semifinálový diel bude oveľa náročnejší.
Druhý štvrťfinálový duel bol oveľa dramatickejší. Na začiatku poslednej štvrtiny Španieli vyrovnali na 5:5, ale Srbi dvoma gólmi Sapiča v priebehu jedinej minúty získali rozhodujúci náskok. Súperom srbskej reprezentácie v semifinále bude Grécko. "Bude nesmierne náročné zdolať domáci tím podporovaný hlasivkami desiatich tisíc gréckych fanúšikov," povedal strelec dvoch srbských gólov Dejan Savič.

Výsledky:

Štvrťfinále - súhrn:

• Rusko - Nemecko 12:5 (2:1, 2:1, 5:0, 3:3)

Góly: Jeryšov, Chomakidze a Zakirov po 3, Stratan 2, Zinurov 1 - Wiessinger, Dierolf, Politze, Nossek a Schertwitis po 1

• Srbsko a Čierna Hora - Španielsko 7:5 (3:2, 2:0, 0:2, 2:1)

Góly: Sapič 3, Ikodinovič 2, Savič 2 - Gomez, Hernandez, Molina, D. Moro, I. Moro po 1

Skupina o 7. - 12. miesto - súhrn:

• Austrália - Kazachstan 10:5 (2:2, 4:1, 3:1, 1:1)

Góly: Figlioli 2, Thomas 2, Franklin, Miller, Neesham, Whalan, McGregor a Osadchuk po 1 - Elke 2, Gajdukov, Zajcev a Žiljajev po 1

• Chorvátsko - Egypt 12:1 (4:0, 2:0, 4:0, 2:1)

Góly: Burič 3, Simenč, Smodlaka, Frankovič a Fatovič po 2, Vranješ - Rezk