Lyžovanie: V úvodnom zjazde SP alpských lyžiarok triumf Kostnerovej

TASR|29. nov 2001 o 22:30

Lake Louise 29. novembra (TASR) - Víťazkou úvodného zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarok v kanadskom Lake Louise sa stala dvojnásobná majsterka sveta v super G Talianka Isolde Kostnerová časom 1:36,75.

Druhá so stratou 33 stotín skončila Rakúšanka Michaela Dorfmeisterová, ktorá sa ujala vedenia v celkovom poradí Svetového pohára. Tretie miesto obsadila Švajčiarka Corinne Reyová Belletová (+ 0,51). Dvadsaťšesťročná Kostnerová zaknihovala v Lake Louise svoj trinásty triumf vo Svetovom pohári a desiaty v zjazde. Zároveň opäť potvrdila, že sa jej v tomto kanadskom stredisku darí, pretože od roku 1997 sa v každom zo zjazdov v Lake Louise umiestnila na stupňoch víťazov, pričom tu zvíťazila tretíkrát po sebe.

Nárast formy potvrdila šiestym miestom Američanka Picabo Streetová, ktorú v predchádzajúcich rokoch sužovali početné zranenia. Preteky sa nevydarili dvom najrýchlejším zjazdárkam zo stredajšieho tréningu a spolufavoritkám na víťazstvo Kanaďanke Melanie Turgeonovej a Nemke Regine Häuslovej, keď ani jedna z nich súťaž nedokončila.

Výsledky: 1. Isolde Kostnerová (Tal.) 1:36,75, 2. Michaela Dorfmeisterová (Rak.) + 0,33 s, 3. Corinne Reyová Belletová (Švajč.) + 0,51 s, 4. Catherine Borgiová (Švajč.) + 0,73, 5. Ingeborg Helen Markenová (Nór.) + 0,82, 6. Picabo Streetová (USA) + 0,86 s, 7. Pernilla Wibergová (Švéd.) + 0,90 s, 8. Sylviane Berthodová (Švajč.) + 0,91 s, 9.. Hilde Gergová (Nem.) + 0,93 s, 10. Renatte Götschlová (Rak.) + 0,96 s

la fi

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: V úvodnom zjazde SP alpských lyžiarok triumf Kostnerovej