Argentína má vďaka futbalistom po 52 rokoch zlato

Sportnet|30. aug 2004 o 00:00

Argentínski futbalisti získali pre svoju krajinu prvú zlatú olympijskú medailu po 52 rokoch. Vo finálovom zápase zdolali Paraguaj 1:0 gólom Carlosa Teveza z 18. minúty. Dvadsaťročný Tevez, najlepší strelec turnaja, pre ktorého to bol už ôsmy presný ...

Argentínčan Carlos Tevez (vpravo) bol pri lopte skôr ako paraguajský obranca Carlos Gamarra a strelil jediný, víťazný gól vo finále olympijského futbalového turnaja. FOTO - REUTERS

Argentínski futbalisti získali pre svoju krajinu prvú zlatú olympijskú medailu po 52 rokoch. Vo finálovom zápase zdolali Paraguaj 1:0 gólom Carlosa Teveza z 18. minúty. Dvadsaťročný Tevez, najlepší strelec turnaja, pre ktorého to bol už ôsmy presný zásah, využil prihrávku Cesara Delgada z pravej strany. Argentínčania počas celého turnaja ani raz neinkasovali, dali 17 gólov a nestratili ani bod. Hoci sú už dvojnásobní majstri sveta, olympiádu sa im ešte vyhrať doteraz nepodarilo. V roku 1928 a 1996 získali striebro.

Paraguaj sa s turnajom nerozlúčil v najlepšom svetle. Nielenže nestačil na svojho súpera, ktorý mohol streliť oveľa viac gólov, ale duel dohral aj bez vylúčených Martineza a Figuereda.

Argentína - Paraguaj 1:0 (1:0)

Gól: 18. Tevez. ARGENTÍNA: Lux - Ayala, Mascherano, Heinze - Tevez, Rosales, Coloccini, Delgado (76. Rodriguez) - D' Alessandro - L. Gonzalez, C. Gonzalez. PARAGUAJ: D. Barreto - Martinez, Manzur, Gamarra, Esquivel (76. J. Gonzalez) - E. Barreto (72. Cristaldo), Figueredo, Torres, Gimenez - Enciso (63. Diaz), Bareiro. Pred 41 140 divákmi rozhodovak Vassaras (Grécko), žlté karty C. Gonzalez - Gamarra, Manzur, Esquivel, Figueredo, J. Gonzalez, ČK: 66. Martinez, 82. Figueredo (obaja Parag.).