Real Madrid a FC Barcelona odštartovali ligovú sezónu víťazstvami

TASR|30. aug 2004 o 09:06

Madrid 30. augusta (TASR) - Novú sezónu v španielskej futbalovej Primera división odštartovali oba španielske veľkokluby Real Madrid a FC Barcelona víťazstvami.

Zatiaľ, čo "pusinky" triumfovali zásluhou gólu Brazílčana Ronalda na ihrisku Realu Mallorka 1:0, "Barka" aj s letnými posilami naplno zabodovala v Osasune po víťazstve 2:0.

Katalánsky veľkoklub nastúpil síce bez zraneného Brazílčana Ronaldinha, avšak potlesk obecenstva po zápase si vyslúžili aj letné posily Samuel Eto'o, Ludovic Giuly, Juliano Belletti, Deco a Henrik Larsson. Navyše, Etoďo a Giuly, ktorý si prestup na Nou Camp vypýtal výkonmi ešte v drese AS Monaka, svoju španielsku ligovú premiéru okorenili gólmi. Najskôr v 68. minúte Giuly zužitkoval presný center Bellettiho a gólový rezultát uzavrel v 68. minúte Etoďo z pokutového kopu po faule na Xaviho. Zverenci holandského trénera Franka Rijkaarda predviedli ofenzívny futbal z množstvom šancí a od prehry vyšším rozdielom zachránil domácich brankár Dudu Aouate.

V drese Realu Madrid nahradil ešte v prvom polčase striedajúci Michael Owen zraneného Raúla. A práve anglický reprezentant sedem minút po prestávke vyzval pasom na rozhodujúci úder Ronalda. Hostia využili z minima maximum, kontrolovali hru, avšak v závere stretnutia so šťastím ubranili prvé ligové víťazstvo v sezóne.

Futbal - liga - 1.kolo:

Racing Santander - FC Barcelona 0:2 (0:0)

Góly: 68. Giuly, 75. Samuel Eto'o (11m). 20.000 divákov.

Osasuna Pamplona - Athletic Bilbao 1:1 (1:1)

Góly: 40. Miloševič - 16. Etxeberria, 19.000 divákov.

Real Mallorca - Real Madrid 0:1 (0:0)

Gól: 52. Ronaldo, 23.000 divákov.

Real Sociedad - Levante 1:1 (0:1)

Góly: 48. Kahveci - 42. Harte, 25.000 divákov.

Real Zaragoza - Getafe 3:1 (1:1)

Góly: 23., 79. Alvaro, 63. Savio - 17. Antonio, 30.000 divákov.

FC Sevilla - Albacete 1:0 (0:0)

Gól: 48. Renato, 45.000 divákov.

pb la ri

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Real Madrid a FC Barcelona odštartovali ligovú sezónu víťazstvami