SME
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
SÚHRN FINÁLOVÝCH VÝSLEDKOV NA HRÁCH XXVIII. OLYMPIÁDY V ATÉNACH

Atletika - finálové výsledky

ATÉNY 31. augusta (SITA) - Súhrn finálových výsledkov na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach:


ATLETIKA


Muži:

100 m (+0,6 m/s): 1. Justin Gatlin (USA) 9,85 - svetový výkon roka, 2. Francis Obikwelu (Portug.) 9,86 - európsky rekord, 3. Maurice Greene (USA) 9,87, 4. Shawn Crawford (USA) 9,89, 5. Asafa Powell (Jam.) 9,94, 6. KIm Collins (Sv. Krištof a Nevis) 10,00, 7. Obadele Thompson (Barbados) 10,10, Aziz Zakari (Ghana) nedokončil.

200 m (+1,2 m/s): 1. Shawn Crawford 19,79 - svetový výkon roka, 2. Bernard Williams 20,01, 3. Justin Gatlin (všetci USA) 20,03, 4. Frank Fredericks (Nam.) 20,14, 5. Francis Obikwelu (Port.) 20,14, 6. Stephane Buckland (Maurícius) 20,24, 7. Tobias Unger (Nem.) 20,64,... Asafa Powell (Jam.) nenastúpil.

Skryť Vypnúť reklamu

400 m: 1. Jeremy Wariner 44,00 - svetový výkon roka, 2. Otis Harris 44,16, 3. Derrick Brew (všetci USA) 44,42, 4. Alleyne Francique (Grenada) 44,66, 5. Brandon Simpson (44,76, 6. Davian Clarke (obaja Jam.) 44,83, 7. Leslie Djhone (Fr.) 44,94, 8. Michael Blackwood (Jam.) 45,55.

800 m: 1. Jurij Borzakovskij (Rus.) 1:44,45, 2. Mbulaeni Mulaudzi (JAR) 1:44,61, 3. Wilson Kipketer (Dán.) 1:44,65, 4. Mouhssin Chehibi (Mar.) 1:45,16, 5. Wilfred Bungei (Keňa) 1:45,31, 6. Hezekiel Sepeng (JAR) 1:45,53, 7. Djabir Said-Guerni (Alž.) 1:45,61, 8. Ahmed Ismail (Sudán) 1:52,49.

1500 m: 1. Hicham El Guerrouj (Mar.) 3:34,18, 2. Bernard Lagat (Keňa) 3:34,30, 3. Rui Silva (Port.) 3:34,68, 4. Timothy Kiptanui (Keňa) 3:35,61, 5. Ivan Heško (Ukr.) 3:35,82, 6. Michael East (V. Brit.) 3:36,33, 7. Reyes Estevez (Šp.) 3:36,63, 8. Gert-Jan Liefers (Hol.) 3:37,17.

Skryť Vypnúť reklamu

5000 m: 1. Hicham El Guerrouj (Mar.) 13:14,39, 2. Kenenisa Bekele (Et.) 13:14,59, 3. Eliud Kipchoge (Keňa) 13:15,10, 4. Gebre-egziabher Gebremariam 13:15,35, 5. Dejene Berhanu (obaja Et.) 13:16,92, 6. John Kibowen (Keňa) 13:18,24, 7. Zersenay Tadesse (Eritea) 13:24,31, 8. Craig Mottram (Austr.) 13:25,70.

10 000 m: 1. Kenenisa Bekele 27:05,10 - olympijský rekord, 2. Silesi Sihine (obaja Et.) 27:09,39, 3. Zersenay Tadesse (Eritrea) 27:22,57, 4. Boniface Kiprop (Uganda) 27:25,48, 5. Haile Gebrselassie (Et.) 27:27,70, 6. John Cheruiyot Korir 27:41,91, 7. Moses Mosop (obaja Keňa) 27:46,61, 8. Ismail Sghyr (Fr.) 27:57,09.

Maratón: 1. Stefano Baldini (Tal.) 2:10:55, 2. Mebrahtom Keflezighi (USA) 2:11:29, 3. Vanderlei de Lima (Braz.) 2:12:11, 4. Jon Brown (V. Brit.) 2:12:26, 5. Šigeru Aburaja (Jap.) 2:13:11, 6. Suwa Tošinari (Jap.) 2:13:24, 7. Eric Wainaina (Keňa) 2:13:30, 8. Alberto Chaica (Port.) 2:14:17,... 81. Marcel Matanin (SR) 2:50:26.

Skryť Vypnúť reklamu

3000 m prek.: 1. Ezekiel Kemboi 8:05,81, 2. Birmin Kipruto 8:06,11, 3. Paul Kipsiele Koech (všetci Keňa) 8:06,64, 4. Musa Obaid Amer (Katar) 8:07,18, 5. Luis Miguel Martin (Šp.) 8:11,64 - európsky výkon roka, 6. Simon Vroemen (Hol.) 8:13,25, 7. Bouabdallah Tahri (Fr.) 8:14,26, 8. Ali Ezzine (Mar.) 8:15,58.

110 m prekážok (+0,3 m/s): 1. Liu Xiang (Čína) 12,91 - vyrovnaný svetový rekord a olympijský rekord, 2. Terrance Trammell (USA) 13,18, 3. Anier Garcia (Kuba) 13,20, 4. Maurica Wignall (Jam.) 13,21, 5. Stanislavs Olijars (Lot.) 13,21, 6. Charles Allen (Kan.) 13,48, 7. Mateus Facho Inocencio (Braz.) 13,49, 8. Ladji Doucoure (Fr.) 13,76.

400 m prek.: 1. Felix Sanchez (Dom. rep.) 47,63 - svetový výkon roka, 2. Danny McFarlane (Jam.) 48,11, 3. Naman Keita (Fr.) 48,26, 4. James Carter (USA) 48,58, 5. Bayano Kamani (Panama) 48,74, 6. Marek Plawgo (Poľ.) 49,00, 7. Alwyn Myburgh (JAR) 49,07, 8. Bennie Brazell (USA) 49,51.

Skryť Vypnúť reklamu

Výška: 1. Stefan Holm (Švéd.) 236, 2. Matt Hemingway (USA) 234, 3. Jaroslav Bába (ČR) 234, 4. Jamie Nieto (USA) 234, 5. Andrij Sokolovskij (Ukr.) 232, 6. Jaroslav Rybakov (Rus.) 232, 7. Mark Boswell (Kan.) 229, 8. Svatoslav Ton (ČR) 229.

Žrď: 1.Timothy Mack (USA) 595 - olympijský rekord, 2. Toby Stevenson (USA) 590, 3. Giuseppe Gibilisco (Tal.) 585, 4. Igor Pavlov (Rus.) 580, 5. Danny Ecker (Nem.) 575, 6. Lars Börgeling (Nem.) 575, 7. Derek Miles (USA) 575, 8. Alexander Averbuch (Izr.) 565.

Diaľka: 1. Dwight Phillips (USA) 859, 2. John Moffitt (USA) 847, 3. Joan Lino Martinez (Šp.) 832, 4. James Beckford (Jam.) 831, 5. Chris Tomlinson (V. Brit.) 825, 6. Ignisious Gaisah 824, 7. Ivan Pedroso (Kuba) 823, 8.Bogdan Tarus (Rum.) 821.

Trojskok: 1. Christian Olsson (Švéd.) 17,79 - svetový výkon roka, 2. Marian Oprea (Rum.) 17,55, 3. Danila Burkeňa (Rus.) 17,48, 4. Yoandri Betanzos (Kuba) 17,47, 5. Jadel Gregorio (Braz.) 17,31, 6. Hristos Meletoglu (Gr.) 17,13, 7. Viktor Guščinskij (Rus.) 17,11, 8. Yoelbi Quesada (Kuba) 16,96.

Skryť Vypnúť reklamu

Guľa: 1. Jurij Bilonog (Ukr.) 21,16 (druhý najlepší pokus 21,15), 2. Adam Nelson (USA) 21,16 (mal len jeden platný pokus), 3. Joachim Olsen (Dán.) 21,07, 4. Manuel Martinez (Šp.) 20,84, 5. Adam Michnevič 20,60, 6. Jurij Belov (obaja Biel.) 20,34, 7. Justin Anlezark 20,31, 8. Ralf Bartels (Nem.) 20,26,... 10. Mikuláš Konopka (SR) 19,92 (v kvalifikácii 8. - 20,32).

Disk: 1. Virgilijus Alekna (Lit.) 69,89, 2. Zoltán Kövágö (Maď.) 67,04, 3. Alexander Tammert (Est.) 66,66, 4. Vasilij Kapťuch (Biel.) 65,10, 5. Frantz Kruger (JAR) 64,34, 6. Casey Malone (USA) 64,33, 7. Lars Riedel (Nem.) 62,80, 8. Hannes Hopley (JAR) 62,58,... v kvalifikácii 35. Jaroslav Žitňanský (SR) 53,30.

Kladivo: 1. Kodži Murofuši (Jap.) 82,91, 2. Ivan Tichon (Biel.) 79,81, 3. Esref Apak (Tur.) 79,51, 4. Vadim Deviatovskij (Biel.) 78,82, 5. Krisztián Pars (Maď.) 78,73, 6. Primož Kozmuš (Slovin.) 78,56, 7. Libor Charfreitag (SR) 77,54, 8. Karsten Kobs (Nem.) 76,30,... v kvalifikácii 14. Miloslav Konopka (SR) 76,16.

Skryť Vypnúť reklamu

Oštep: 1. Andreas Thorkildsen (Nór.) 86,50, 2. Vadims Vasilevskis (Lot.) 84,95, 3. Sergej Makarov (Rus.) 84,84, 4. Steve Backley (V. Brit.) 84,13, 5. Alexander Ivanov (Rus.) 83,31, 6. Andrus Värnik (Est.) 83,25, 7. Eriks Rags (Lot.) 83,14, 8. Tero Pitkämäki (Fín.) 83,01,... v kvalifikácii 32. Marián Bokor (SR) 71,74.

Desaťboj: 1. Roman Šebrle (ČR) 8893 - olympijský rekord a svetový výkon roka (10,85 - 784 - 16,36 - 212 - 48,36 - 14,05 - 48,72 - 500 - 70,52 - 4:40,01), 2. Bryan Clay (USA) 8820 (10,44 - 796 - 15,23 - 206 - 49,19 - 14,13 - 50,11 - 490 - 69,71 - 4:41,65), 3. Dmitrij Karpov (Kaz.) 8725 - ázijský rekord (10,50 - 781 - 15,93 - 209 - 46,81 - 13,97 - 51,65 - 460 - 55,54 - 4:38,11), 4. Dean Macey (V. Brit.) 8414 (10,89 - 747 - 15,73 - 215 - 48,97 - 14,56 - 48,34 - 440 - 58,46 - 4:25,42), 5. Chiel Warners (Hol.) 8343 (10,62 - 774 - 14,48 - 197 - 47,97 - 14,01 - 43,73 - 490 - 55,39 - 4:38,05), 6. Attila Zsivóczky (Maď.) 8287 (10,91 - 714 - 15,31 - 212 - 49,40 - 14,95 - 45,62 - 470 - 63,45 - 4:29,54), 7. Laurent Hernu (Fr.) 8237 (10,97 - 719 - 14,65 - 203 - 48,73 - 14,25 - 44,72 - 480 - 57,76 - 4:24,35), 8. Erki Nool (Est.) 8235 (10,80 - 753 - 14,26 - 188 - 48,81 - 14,80 - 42,05 - 540 - 61,33 - 4:36,33).

Skryť Vypnúť reklamu

20 km chôdza: 1. Ivano Brugnetti (Tal.) 1:19:40, 2. Francisco Javier Fernandez (Šp.) 1:19:45, 3. Nathan Deakes (Austr.) 1:20:02, 4. Jefferson Pérez (Ekv.) 1:20:38, 5. Juan Manuel Molina (Šp.) 1:20:55, 6. Žu Hong-jun (Čína) 1:21:40, 7. Vladimir Andrejev (Rus.), 8. Andre Höhne (Nem.) 1:21:56,... 32. Matej Tóth (SR) 1:28:49.

50 km chôdza: 1. Robert Korzeniowski (Poľ.) 3:38:46, 2. Denis Nižegorodov (Rus.) 3:42:50, 3. Alexej Vojevodin (Rus.) 3:43:34, 4. Ju Cao-hong (Čína) 3:43:45, 5. Jesus Angel Garcia (Šp.) 3:44:42, 6. Roman Magdziarczyk (Poľ.) 3:48:11, 7. Gregorz Sudol (Poľ.) 3:49:09, 8. Santiago Perez (Šp.) 3:49:48,... 14. Peter Korčok 3:54:22, 18. Miloš Bátovský 3:59:11, 36. Kazimír Verkin (všetci SR) 4:13:11.

4 x 100 m: 1. Veľká Británia (Jason Gardener, Darren Campbell, Marlon Devonish, Mark Lewis-Francis) 38,07, 2. USA (Shawn Crawford, Justin Gatlin, Coby Miller, Maurice Greene) 38,08, 3. Nigéria (Olusoji Fasuba, Uchenna Emedolu, Aron Egbele, Deji Aliu) 38,23, 4. Japonsko 38,49, 5. Poľsko 38,54, 6. Austrália 38,56, 7. Trinidad a Tobago 38,60, 8. Brazília 38,67.

Skryť Vypnúť reklamu

4 x 400 m: 1. USA (Otis Harris, Derrick Brew, Jeremy Wariner, Darold Williamson) 2:55,91 - svetový výkon roka, 2. Austrália (John Steffensen, Mark Ormrod, Patrick Dwyer, Clinton Hill) 3:00,60, 3. Nigéria (James Godday, Audu Musa, Saul Weigopwa, Enefiok Udo-Obong) 3:00,90, 4. Japonsko 3:00,99, 5. Veľká Británia 3:01,07 - európsky výkon roka, 6. Bahamy 3:01,88, 7. Nemecko 3:02,22, 8. Botswana 3:02,49.


Ženy:

100 m (-0,1 m/s): 1. Julia Nesterenková (Biel.) 10,93, 2. Lauryn Williamsová (USA) 10,96, 3. Veronika Campbellová (Jam.) 10,97, 4. Ivet Lalovová (Bulh.) 11,00, 5. Aleen Baileyová 11,05, 6. Sherone Simpsonová (obe Jam.) 11,07, 7. Debbie Fergusonová (Bah.) 11,16, 8. LaTasha Colanderová (USA) 11,18

200 m (+0,8 m/s): 1. Veronica Campbellová (Jam.) 22,05 - svetový výkon roka, 2. Allyson Felixová (USA) 22,18 - vyrovnaný juniorský svetový rekord, 3. Debbie Fergusonová (Bah.) 22,30, 4. Aleen Baileyová (Jam.) 22,42, 5. Ivet Lalovová (Bulh.) 22,57, 6. KIm Gevaertová (Belg.) 22,84, 7. Abiodun Oyepitanová (V. Brit.) a Muna Leeová (USA) obe 22,87.

Skryť Vypnúť reklamu

400 m: 1. Tonique Darlingová-Williamsová (Bah.) 49,41, 2. Ana Guevarová (Mex.) 49,56, 3. Natalia Anťuchovová 49,89, 4. Monique Hennaganová 49,97, 5. DeeDee Trotterová 50,00, 6. Sanya Richardsová (všetky USA) 50,19, 7. Christine Amertilová (Bah.) 50,37, 8. Natalia Nazarovová (Rus.) 50,65.

800 m: 1. Kelly Holmesová (V. Brit.) 1:56,38, 2. Hasna Benhassiová (Mar.) 1:56,43, 3. Jolanda Čeplaková (Slovin.) 1:56,43, 4. Maria Mutolová (Moz.) 1:56,51, 5. Tatiana Andrianovová (Rus.) 1:56,88, 6. Jearl Milesová-Clarková (USA) 1:57,27, 7. Maria Cioncanová (Rum.) 1:59,62, 8. Zulia Calatayudová (Kuba) 2:00,95,... 19. Lucia Klocová (SR) 2:00,79 (6. v II. semifinále).

1500 m: 1. Kelly Holmesová (V. Brit.) 3:57,90 - svetový výkon roka, 2. Tatiana Tomašovová (Rus.) 3:58,12, 3. Maria Cioncanová (Rum.) 3:58,39, 4. Natalia Jevdokimovová (Rus.) 3:59,05, 5. Daniela Jordanovová (Bulh.) 3:59,10, 6. Lidia Chojecká (Poľ.) 3:59,27, 7. Anna Jakubczaková (Poľ.) 4:00,15, 8. Elvan Abeylegesseová (Tur.) 4:00,67.

Skryť Vypnúť reklamu

5000 m: 1. Meseret Defarová (Et.) 14:45,65, 2. Isabella Ochichiová (Keňa) 14:48,19, 3. Tirunesh Dibabová (Et.) 14:51,83, 4. Jelena Zadorožná (Rus.) 14:55,52, 5. Joanne Paveyová (V. Brit.) 14:57,87, 6. Gulnara Samitovová (Rus.) 15:02,30, 7. Irina Mikitenková (Nem.) 15:03,26, 8. Sun Jing-jie (Čína) 15:07,23.

10 000 m: 1. Xing Hui-na (Čína) 30:24,36, 2. Ejegayehu Dibabová (Et.) 30:24,98, 3. Derartu Tuluová (Et.) 30:26,42, 4. Werknesh Kidanová (Et.) 30:28,30, 5. Lornah Kiplagatová (Hol.) 30:31,92, 6. Sun Jing-jie (Čína) 30:54,37, 7. Jelena Prokopčuková (Lot.) 31:04,10, 8. Lydia Grigorievová (Rus.) 31:04,62.

Maratón: 1. Mizuki Nogučiová (Jap.) 2:26:20, 2. Catherine Nderebová (Keňa) 2:26:32, 3. Deena Kastorová (USA) 2:27:20, 4. Elfenesh Alemuová (Et.) 2:28:15, 5. Reiko Tosová (Jap.) 2:28:44, 6. Olivera Jevtičová (Srb. a Č. Hora) 2:31:15, 7. Naoko Sakamotová (Jap.) 2:31:43, 8. Ľudmila Petrovová (Rus.) 2:31:56.

Skryť Vypnúť reklamu

100 m prek.: 1. Joanna Hayesová (USA) 12,37 - svetový výkon roka a olympijský rekord, 2. Olena Krasovská (Ukr.) 12,45 - európsky výkon roka, 3. Melissa Morrisonová (USA) 12,56, 4. Irina Korotejevová (12,72, 5. Lacena Goldingová-Clarková (Jam.) 12,73, 6. Angela Whyteová (Kan.) 12,81,... Perdita Felicienová (Kan.) a Irina Ševčenková nedokončili.

400 m prek.: 1. Fani Halkiová (Gr.) 52,82, 2. Ionela Tirleová-Manolacheová (Rum.) 53,38, 3. Tatiana Tereščuková-Antipovová (Ukr.) 53,44, 4. Sheena Johnsonová (USA) 53,83, 5. Jana Pittmanová (Austr.) 53,92, 6. Jekaterina Bikertová (Rus.) 54,18, 7. Brenda Taylorová (USA) 54,97, 8. Julia Pečonkinová (Rus.) 55,79.

Výška: 1. Jelena Slesarenková (Rus.) 206 - olympijský rekord, 2. Hestrie Cloeteová (JAR) 202, 3. Viktoria Sťopinová (Ukr.) 202, 4. Amy Acuffová (USA) 199, 5. Irina Michalčenková (Ukr.) 196, 6. Anna Čičerovová (Rus.) 196, 7. Oana Pantelimonová (Rum.) 193, 8. Monica Iagarová (Rum.) 193.

Skryť Vypnúť reklamu

Žrď: 1. Jelena Isinbajevová (Rus.) 491 - svetový rekord, 2. Svetlana Feofanovová (Rus.) 475, 3. Anna Rogowská (Poľ.) 470, 4. Monika Pyreková (Poľ.) 455, 5. Thorey Elisdóttirová (Isl.) 455, 6. Vanessa Boslaková (Fr.), Naora Agirreová (Šp.), Dana Ellisová (Kan.) a Anžela Balachonovová (Ukr.) všetky 440.

Diaľka: 1. Tatiana Lebedevová (Rus.) 707, 2. Irina Simaginová (Rus.) 705 (druhý najlepší pokus 702), 3. Tatiana Kotovová (Rus.) 705 (druhý najdlhší pokus 684), 4. Bronwyn Thompsonová (Austr.) 696, 5. Marion Jonesová (USA) 685 (+3,1), 6. Anju Bobby Georgeová (India) 683, 7. Jade Johnsonová (V. Brit.) 680, 8. Tünde Vasziová (Maď.) 673 (+2,4 m/s).

Trojskok: 1. Francoise Mbangová-Etoneová (Kamerun) 15,30 - africký rekord, 2. Hrysopiyi Devetziová (Gr.) 15,25, 3. Tatiana Lebedevová (Rus.) 15,14, 4. Trecia Smithová (Jam.) 15,02, 5. Yamile Aldamová (Sudán) 14,99, 6. Baya Rahouliová (Alž.) 14,86, 7. Magdelin Martinezová (Tal.) 14,85, 8. Anna Pjatychová (Rus.) 14,49.

Skryť Vypnúť reklamu

Guľa: 1. Yumileidi Cumbová (Kuba) 19,59, 2. Nadine Kleinertová (Nem.) 19,55, 3. Svetlana Kriveľovová (Rus.) 19,49, 4. Nadežda Ostapčuková (Biel.) 19,01, 5. Natalia Choronenková (Biel.) 18,96, 6. Krystyna Zabawská (Poľ.) 18,64, 7. Misleydis Gonzalezová (Kuba) 18,59, 8. Valerie Adamsová (N. Zél.) 18,56.

Disk: 1. Natalia Sadovová (Rus.) 67,02, 2. Anastasia Kelesidouová (Gr.) 66,68, 3. Irina Jatčenková (Biel.) 66,17, 4. Věra Pospíšilová-Cechlová (ČR) 66,08, 5. Olena Antonovová (Ukr.) 65,75, 6. Nicoleta Grasuová (Rum.) 64,92, 7. Beatrice Fauminová (N. Zél.) 63,45, 8. Ekaterini Voggoliová (Gr.) 62,37.

Kladivo: 1. Oľga Kuzenkovová (Rus.) 75,02 - olympijský rekord, 2. Yipsi Morenová 73,36, 3. Yunaika Crawfordová (obe Kuba) 73,16, 4. Betty Heidlerová (Nem.) 72,73, 5. Kamila Skolimowská (Poľ.) 72,57, 6. Oľga Canderová (Biel.) 72,57, 7. Žang Wen-xiu (Čína) 72,03, 8. Irina Sekačovová (Ukr.) 70,40.

Skryť Vypnúť reklamu

Oštep: 1. Osleidys Menendezová (Kuba) 71,53 - olympijský rekord a svetový výkon roka, 2. Steffi Neriusová (Nem.) 65,82, 3. Mirela Manjaniová (Gr.) 64,29, 4. Nikola Brejchová-Tomečková (ČR) 64,23, 5. Sonia Bissetová (Kuba) 63,54, 6. Laverne Eveová (Bah.) 62,77, 7. Noraida Bicetová (Kuba) 62,51, 8. Tatiana Ljachovičová (Ukr.) 61,75.

Sedemboj: 1. Carolina Klüftová (Švéd.) 6952 (100 m prek.: 13,21 - výška: 191, guľa: 14,77 - 200 m: 23,27, diaľka: 678 - oštep: 48,89, 800 m: 2:14,15), 2. Austra Skujyteová (Lit.) 6435 (14,03 - 176 - 16,40 - 24,82 - 630 - 49,58 - 2:15,92), 3. Kelly Sothertonová (V. Brit.) 6424 (13,44 - 185 - 13,29 - 23,57 - 651 - 37,19 - 2:12,37), 4. Sheila Burrellová (USA) 6296, 5. Jelena Prochorovová (Rus.) 6289, 6. Sonja Kesselschlegäreová (Nem.) 6287, 7. Marie Collonvillová (Fr.) 6279, 8. Natalia Dobrynská (Ukr.) 6255.

Skryť Vypnúť reklamu

20 km chôdza: 1. Athanasia Tsoumeleková (Gr.) 1:29:12, 2. Olimpiada Ivanovová (Rus.) 1:29:16, 3. Jane Savilleová (Austr.) 1:29:25, 4. Ryta Turovová (Biel.) 1:29:39, 5. Melanie Seegerová (Nem.) 1:29:52, 6. Elisa Rigaudová (Tal.) 1:29:57, 7. Maria Vascová (Šp.) 1:30:06, 8. Wang Li-ping (Čína) 1:30:16,... 22. Zuzana Malíková (SR) 1:33:17.

4 x 100 m: 1. Jamajka (Tanya Lawrenceová, Sherone Simpsonová, Aleen Baileyová, Veronica Campbellová) 41,73, 2. Rusko (Oľga Fiodorovová, Julia Tabakovová, Irina Chabarovová, Larisa Kruglovová) 42,27, 3. Francúzsko (Veronique Mangová, Muriel Hurtisová, Sylviane Félixová, Christine Arronová) 42,54, 4. Bahamy 42,69, 5. Bielorusko 42,94, 6. Belgicko 43,11, 7. Nigéria 43,42, USA nedokončili.

4 x 400 m: 1. USA (DeeDee Trotterová, Monique Hendersonová, Sanya Richardsová, Monique Hennaganová) 3:19,01 - svetový výkon roka, 2. Rusko (Olesia Krasnomovecová, Natalia Nazarovová, Olesia Zykinová, Natalia Anťuchovová) 3:20,16 - európsky výkon roka, 3. Jamajka (Novlene Williamsová, Michelle Burgherová, Nadia Davyová, Sandie Richardsová) 3:22,00, 4. Veľká Británia 3:25,12, 5. Poľsko 3:25,22, 6. Rumunsko 3:26,81, 7. India 3:28,51, 8. Grécko 3:45,70.


Medailová bilancia:


1. USA 8 12 5

2. Rusko 6 7 7

3. V. Brit. 3 0 1

4. ŠVédsko 3 0 0

5. Etiópia 2 3 2

6. Grécko 2 2 1

7. Kuba 2 1 2

Jamajka 2 1 2

9. Moroko 2 1 0

10. Taliansko 2 0 1

11. Japonsko 2 0 0

11. Čína 2 0 0

13. Keňa 1 4 2

14. Ukrajina 1 1 2

15. Bielorusko 1 1 1

16. Litva 1 1 0

17. Bahamy 1 0 1

17. Česko 1 0 1

17. Poľsko 1 0 1

20. Kamerun 1 0 0

20. Dom. rep. 1 0 0

20. Nórsko 1 0 0

23. Rumunsko 0 2 1

24. Nemecko 0 2 0

24. JAR 0 2 0

26. Austrália 0 1 2

27. Portugalsko 0 1 1

27. Španielsko 0 1 1

29. Maďarsko 0 1 0

29. Lotyšsko 0 1 0

29. Mexiko 0 1 0

32. Dánsko 0 0 2

32. Francúzsko 0 0 2

32. Nigéria 0 0 2

35. Brazília 0 0 1

35. Eritrea 0 0 1

35. Estónsko 0 0 1

35. Kazachstan 0 0 1

35. Slovinsko 0 0 1

35. Turecko 0 0 1


Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  7. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  8. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  9. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  10. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 36 908
  2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 25 051
  3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 17 797
  4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 767
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 673
  6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 617
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 13 079
  8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 488
  9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 325
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 152
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.
Ilustračné foto.
Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.

Ilustračné foto.
Leonardo DiCaprio