TASR|30. nov 2001 o 20:51

Levi 30. novembra (TASR) - Mladučká slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová obsadila v druhom slalome Európskeho pohára vo fínskom zimnom stredisku Levi v čase 1:20,05 min. 2. miesto a v samostatnej histórii slovenského alpského lyžovania vybojovala prvú medailovú pozíciu v tejto súťaži.

Pred 17-ročnú Bratislavčanku sa dostala už iba štvrtková víťazka Fínka Tanja Poutiainenová, ktorá vyhrala s náskokom 1,14 sek. Tretie miesto obsadila jej krajanka Henna Raitová (+1,54). Zuzulová sa tak vklínila medzi dve pretekárky elitnej tridsiatky Svetového pohára.

Slovenka je po dvoch slalomoch EP druhá za dvojnásobnou víťazkou Poutiainenovou, pretože vo štvrtok skončila tiež na výborne bodovanom 4. mieste.

Výsledky:

1. Tanja Poutiainenová (Fín.) 1:18,91 min., 2. Veronika ZUZULOVÁ (SR) 1:20,05, 3. Henna Raitová (Fín.) 1:20,45.

šu ph pb

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: 17-ročná Zuzulová obsadila v slalome Eur. pohára historické 2. miesto