Realu zmeny v zostave nepomohli

Sportnet|20. sep 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Tréner Realu Madrid Jose Antonio Camacho bol po ligovej prehre v Barcelone na štadióne Espaňolu riadne nahnevaný. Po zahanbujúcej prehre v Lige majstrov v Leverkusene spravil v zostave viaceré zmeny, ale ani tie úspech nepriniesli a po ...

BRATISLAVA - Tréner Realu Madrid Jose Antonio Camacho bol po ligovej prehre v Barcelone na štadióne Espaňolu riadne nahnevaný. Po zahanbujúcej prehre v Lige majstrov v Leverkusene spravil v zostave viaceré zmeny, ale ani tie úspech nepriniesli a po dvoch chudobných víťazstvách 1:0 prišla v treťom kole Primera Division rovnaká prehra.

Camacho nechal pre slabú formu na lavičke Beckhama i Raúla, hrať nemohli zranení Figo ani Zidane. Ronaldo navyše nepremenil v 50. minúte pokutový kop, ktorý si sám vypracoval. To isté sa v prvom polčase stalo aj domácemu Tamudovi.

Nová opora obranných radov Realu, brazílsky stopér Samuel, ktorý do bieleho baletu prišiel z AS Rím, dostal štvrťhodinu pred koncom po druhej žltej červenú kartu. Po Samuelovi ju mal vidieť aj Roberto Carlos, ktorý rovnako dostal dve žlté, ale rozhodca ho zabudol vylúčiť.

Realu nepomohol ani prvý štart útočníka Owena od začiatku zápasu. Do bránky namiesto zraneného Casillasa musel nastúpiť César, ktorý po jednom zo súbojov sa tiež zranil, ale zápas dohral. Beckham prišiel na ihrisko v 55. minúte, ale s reprezentačným kolegom Owenom hral len desať minút, v 64. min Owena nahradil Morientes.

Pred očami 45-tisícovej kulisy rozhodol v 42. minúte Maxi Rodriguez. Aj vďaka nemu sa barcelonský Espaňol po sobotňajších zápasoch tretieho kola vyšplhal až na čelo tabuľky. "Spravili sme veľmi veľa chýb a nepremenili mnoho šancí. Keď hráme futbal a prehráme, je to v poriadku, ale my sme ho nehrali, čo je najhoršie," povedal nahnevaný Camacho. (sv)