Vittek zapríčinil jedenástku

Sportnet|20. sep 2004 o 00:00

Futbalisti 1. FC Norimberg mali v piatom kole bundesligy v Leverkusene na dosah druhé víťazstvo, prvé vybojovali ešte v prvom kole v Kaiserslauterne. Štvrťhodinu pred koncom duelu na štadióne Ulricha Haberlanda pred 22 500 divákmi viedli 2:0, ale domáci

v priebehu piatich minút vyrovnali. Neprivodili si tak rovnakú hanbu ako pred týždňom, keď prehrali na ihrisku ďalšieho nováčika v Mainzi 0:2. Za Leverkusen nemohli pre zranenia nastúpiť Fritz ani Nowotny.

Po triumfálnom víťazstve v Lige majstrov nad Realom Madrid 3:0 je remíza s Norimbergom, za ktorý hral celý zápas Róbert Vittek a do 86. minúty aj Marek Mintál, prekvapujúca. V 23. minúte sa strelecky presadil hosťujúci Sven Müller a v 69. si dal Diego Placente vlastný gól.

Vittek neustále zamestnával dvojicu obrancov Leverkusenu Juana a Roque Juniora, Norimberg hral dobre, z pevnej obrany podnikal rýchle kontry v duchu hesla - najlepšia obrana je útok. Žiaľ, Vittek v 76. minúte zahral vo vlastnom pokutovom území rukou a jedenástku premenil Jörg Butt. Onedlho sa presadil aj Bulhar Berbatov a hostia mohli byť napokon radi, že neprehrali, lebo v poslednej minúte spálil šancu Sahin. Strelu z piatich metrov skvelým reflexom vyrazil brankár Norimbergu Schäfer. (sv)