Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Demitra i Gáborík asistovali

NEW YORK 3. decembra (SITA) - V piatich nedeľňajších zápasoch zámorskej NHL sa predstavili šiesti Slováci.

Nováčikovi uplynulej sezóny Minnesote Wild sa takmer podarilo získať "skalp" St. Louis Blues. Domáci aj zásluhou Mariána Gáboríka viedli v p

olovici zápasu už 3:0. Najproduktívnejší hráč divochov nechýbal pri prvom i poslednom góle Minnesoty a zaznamenal dve asistencie. Dva body za gólové prihrávky si pripísal i bluesman Pavol Demitra, keď vypracoval i vyrovnávajúci gól 121 sekúnd pred záverečnou sirénou. Minnesota v šiestich vzájomných meraniach síl St. Louis ešte nezdolala. Ľubomír Sekeráš odohral 22 minút a pripísal si mínusový bod. V súboji vedúcich celkov Juhovýchodnej divízie mala od začiatku navrch Carolina, napokon sa však z víťazstva tešil Washington. Slovenský kanonier Peter Bondra sa o strelenie jubilejného 400. gólu pokúšal štyrikrát, no neúspešne a jeho päťzápasová bodová séria sa skončila. Druhý shutout v rade zaznamenal gólman NY Rangers Mike Richter a neinkasoval už 153 minút. V tíme domácich sa predstavil i Zdeno Cíger vyskúšal pozornosť Nikolaja Chabibulina tromi strelami. Kanadský útočník Paul Kariya dosiahol hranicu 300 asistencií v kariére a vo veku 27 rokov a 2 mesiace sa stal najmladším hráčom v histórii ligy, ktorému sa podarilo dosiahnuť túto métu. Vladimír Országh skúšal strelecké šťastie raz a odohral 15 minút.

CAROLINA - WASHINGTON 3:4 po predĺžení (3:1, 0:0, 0:2 - 0:1)

V súboji vedúcich celkov Juhovýchodnej divízie mala od začiatku navrch Carolina, napokon sa však z víťazstva tešil Washington. Necelú minútu pred koncom záverečnej tretiny najskôr vyrovnal Dmitrij Christič, aby v predĺžení rozhodol o triumfe Capitals Jeff Halpern. Slovenský kanonier Peter Bondra sa o strelenie jubilejného 400. gólu pokúšal štyrikrát, no neúspešne. V posledných ôsmich stretnutiach Washington triumfoval päťkrát.

Góly: 4. Brind´Amour (Ozolinš), 10. Battaglia (Kapanen, Brind´Amour), 20. O´Neill (Francis, Kapanen) - 15. Dahlen (Jágr), 52. Klee (Oates, Cote), 60. Christič (Gončar, Jágr), 64. Halpern (Kučera, Dahlen). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:27. Brankári: Barrasso - Kölzig. Rozhodovali: Koharski, Peel - 18 730 divákov.

NY RANGERS - TAMPA BAY 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Druhý shutout v rade zaznamenal gólman NY Rangers Mike Richter a neinkasoval už 153 minút. Naopak Tampe sa už v druhom stretnutí po sebe nepodarilo streliť jediný gól, keď v sobotu blesky "vychytal" Roman Čechmánek (2:0). V tíme domácich sa predstavil i Zdeno Cíger, ktorý vyskúšal pozornosť Nikolaja Chabibulina tromi strelami. V posledných štyroch zápasoch dostali jazdci iba tri góly.

Gól: 48. Leetch (M. York). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:20. Brankári: Richter - Chabibulin. Rozhodovali: Auger, Jackson - 17 866 divákov.

MINNESOTA - ST. LOUIS 4:4 po predĺžení (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0)

Nováčik uplynulej sezóny Minnesota Wild takmer získal "skalp" St. Louis Blues. Hostia prehrávali po Dupuisovom góle v oslabení z 27. minúty už 0:3, potom však v rozpätí 10 sekúnd dvakrát skórovali a zvrátili nepriaznivý stav. Minnesota si tak vytvorila nový klubový rekord v rýchlosti dvoch inkasovaných gólov, doterajší bol 18 sekúnd. V domácom tíme zažiaril Marián Gáborík, keď nechýbal pri prvom i poslednom góle Minnesoty a zaznamenal dve asistencie. Dva body za gólové prihrávky si pripísal i bluesman Pavol Demitra, keď vypracoval i vyrovnávajúci gól 121 sekúnd pred záverečnou sirénou. Ľubomír Sekeráš odohral 22 minút a pripísal si mínusový bod. Minnesota v šiestich vzájomných meraniach síl St. Louis ešte nezdolala. "So ziskom bodu som spokojný," povedal tréner St. Louis Joel Quenneville.

Góly: 6. Benýšek (Brunette, GÁBORÍK), 11. Hendrickson (Žoltoks, Brunette), 27. Dupuis, 58. Brunette (Dowd, GÁBORÍK) - 27. Mellanby (Stillman, DEMITRA), 27. Varlamov (Mayers), 38. Drake, 58. MacInnis (DEMITRA, Tkachuk). Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše M. Johnson (MIN) 10 min os. trest, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 27:34. Brankári: Roloson - Brathwaite. Rozhodovali: Hasenfrantz, McCreary - 18 568 divákov.

ANAHEIM - NASHVILLE 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Dva góly Mikea Leclerca v presilovkách a jeden "power-play" gól Matta Cullena pomohli káčerom zdolať Nashville. Pre Anaheim je to iba druhé víťazstvo v posledných 13 zápasoch. Kanadský útočník Paul Kariya dosiahol hranicu 300 asistencií v kariére a vo veku 27 rokov a 2 mesiace sa stal najmladším hráčom histórie ligy, ktorému sa podarilo dosiahnuť túto métu. Hosťujúci Vladimír Országh skúšal strelecké šťastie raz a odohral 15 minút.

Góly: 23. Leclerc (McInnis, P. Kariya), 24. Friesen (McInnis, McDonald), 37. Leclerc (Tverdovskij, P. Kariya), 43. Cullen (Titov, Salej) - 11. Fitzgerald (Legwand), 13. Ronning (Hartnell, G. Johnson). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:23. Brankári: Shields - Vokoun. Rozhodovali: Devorski, Martell - 10 214 divákov.

VANCOUVER - DALLAS 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Dallas predĺžil sériu svojej neporaziteľnosti na šesť zápasov. Svoj druhý gól v Dallase strelil Martin Ručinský.

Hostia však prišli v stretnutí o obrancu Sergeja Zubova, ktorý utrpel zranenie ramena. V sobotu sa v stretnutí s Edmontonom zranil i Brendon Morrow.

Góly: 9. Linden (Jovanovski, Kurtz), 43. Jovanovski (Cooke) - 22. Matvichuk (Modano, Lehtinen), 36. Modano (Brunet, Müller), 48. Ručinský (Müller, Sydor), 51. Langebrunner (Lehtinen, Belfour). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 28:27. Brankári: Cloutier (od 7. Skudra, od 8. Cloutier) - Belfour. Rozhodovali: Angus, Leggo - 16 970 divákov.