Tréner Uličný bol nadšený gólom Babniča

Sportnet|25. okt 2004 o 00:00

OLOMOUC - Olomoucký tréner Petr Uličný bol nadšený druhým gólom svojho mužstva v zápase s Brnom (2:1). "Bola to krásna kombinácia na jeden dotyk. Hrali sme dobrý futbal, preto ma mrzí ponúknutá gólová šanca Brnu a v závere nepremenenie gólových príležit

ostí. Mohli sme vyhrať aj 4:1," vravel.

Ako vyzerala učebnicová akcia v 59. minúte? Po kombinácii v strede ihriska na jeden dotyk zatiahol po pravej strane Bednář a z jeho centra trafil z voleja ľavačkou k žrdi Slovák Peter Babnič. Pre Babniča bol víťazný gól zaslúženou odmenou, bol najlepším hráčom domácich.

V druhom polčase domáci chceli posilniť ofenzívu, nastúpil aj ďalší Slovák Ľuboš Reiter a Babnič podporoval útok z pozície ofenzívneho stredopoliara. V zápase, v ktorom boli jasne lepší, Olomoučania museli doťahovať, lebo Brno viedlo od 17. min 1:0. Aj pri vyrovnávajúcom góle bol Babnič. Zľava potiahol loptu a po jeho ideálnom centri Randa hlavou do protismeru brankára Václavíka vyrovnal.

"Aby som bol v pohode, potrebujem dávať góly. Verím, že to bude pokračovať," povedal Babnič, ktorý dal štvrtý gól v novej sezóne.

Vlani na jeseň bolo údernou silou Sigmy trio Babnič, Reiter a Vlček (v ročníku 2003/2004 dalo 22 gólov). Vlček odišiel do Dinama Moskva, neskôr sa vrátil, ale zakotvil v Slavii. Babnič, bývalý futbalista B. Bystrice, Interu, Sparty a Zlína, prišiel do Olomouca vlani. Dosiaľ hral za A-mužstvo SR dvanásťkrát a dal 1 gól na turnaji Kirin Cup Japonsku.

Olomouc si víťazstvom nad Brnom udržal kontakt so Spartou, na ktorú stráca štyri body. Najbližšie 10. kolo môže niečo zmeniť. Olomouc nastúpi v sobotu 30. októbra o 14.30 h proti Sparte v Prahe. V jej drese by sa mali predstaviť Slováci Petráš, Čech, Michalík a prípadne Labant, v olomouckom Babnič a Reiter. (ja)