Vargov Celtic utrpel prvú prehru v lige

TASR|28. okt 2004 o 14:54

Glasgow 28. októbra (TASR) - Škótsky futbalový majster Celtic Glasgow, ktorého zadné rady diriguje slovenský stopér Stanislav Varga, prežíva krízu. Po ...

Glasgow 28. októbra (TASR) - Škótsky futbalový majster Celtic Glasgow, ktorého zadné rady diriguje slovenský stopér Stanislav Varga, prežíva krízu. Po troch prehrách v prestížnej Lige majstrov, utrpel Celtic v 11. kole prvú ligovú prehru v sezóne, navyše nezvyčajne na domácom štadióne s FC Aberdeen 2:3.

Tréner katolíckeho veľkoklubu Martin O'Neill neskrýval po stretnutí s Aberdeenom sklamanie najmä z počtu inkasovaných gólov. Celtic má však podstatne nepriaznivejšiu bilanciu v prestížnej Lige majstrov, kde nezvíťazil už v posledných ôsmich zápasoch, pričom od FC Barcelony, AC Milána aj Šachťoru Doneck inkasoval po tri góly. Kelti majú v LM skóre 2:9, pričom jeden z gólov musel na San Sire dať práve stopér z Lipian - Varga.

"Dostávame príliš veľa gólov. Musíme podstatne zlepšiť defenzívnu činnosť. Práve na toto sa musíme v najbližšom období zamerať," skonštatoval tréner Martin OďNeill, ktorý sa proti Aberdeenu už spoliehal aj na uzdraveného Vargu (svalové problémy).

V stredajšom ligovom stretnutí prehrávali domáci už v 6. minúte 0:2 a napriek tomu, že do 90. minúty stačili vyrovnať na 2:2, rozhodujúci gól dal v nadstavenom čase John Stewart. Celtic síce naďalej vedie ligový pelotón, avšak druhý Rangers stráca už len štyri body a Aberdeen šesť. "Chlapci si musia jednoducho opäť uvedomiť, že ak chcú víťaziť, musia dávať viac gólov ako súper. Nemyslím si, že Aberdeen vyhral zaslúžene. Dostali sme však lacné góly, keď futbalovú zábavu sme divákom poskytli. Pred sezónou som však hovoril, že rozdiely v škótskej ligy sa zmenšujú a Aberdeen urobil veľký pokrok. O tom niet pochýb, takže táto sezóna bude pre nás ešte veľmi náročná," dodal OďNeill.

Varga, ktorému dal britský Daily Records po zápase spoločne s ďalším stopérom Baldeom a brankárom Marshallom nelichotivú najnižšiu známku z obrannej formácie domácich, mal veľký podiel na vyrovnávajúcom góle. Varga v 69. minúte našiel v 16-tke po kombinácii s bulharským legionárom Stilianom Petrovom waleského internacionála Johna Hartsona, ktorý náročným volejom zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí.