NHL: Zedník zbabral akciu, ktorá vraj bola najhoršou od vzniku novej Coca Coly

TASR|9. dec 2001 o 12:40

Montreal 9. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Zedník zbabral 90 sekúnd pred koncom hektického predĺženia sobotňajšieho nočného zápasu NHL ...

Montreal 9. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Zedník zbabral 90 sekúnd pred koncom hektického predĺženia sobotňajšieho nočného zápasu NHL (Montreal - Phoenix 3:3) samostatný nájazd s Yannickom Perreaultom. Komentátor kanadskej hokejovej stránky SLAM Hockey Chris Stevenson prirovnal spálenie obrovskej šance k najhoršej myšlienke od začiatku výroby novej Coca Coly.

Zedník prekvapivým riešením brejkovej situácie pripravil o spokojný spánok drvivú väčšinu domácich divákov v Molson Centre. Brankár Phoenixu DesRochers, ktorý v 22 rokoch chytal prvé predĺženie v kariére, chladnokrvne počkal, až sa na neho Zedník s pukom na hokejke natlačí. Slovák dlho viedol puk a potom tesne pred bránkoviskom hľadal prihrávkou prekvapeného Perreaulta, ktorý sa už nezmohol na strelu. "Nepýtajte sa. Neviem, čo sa stalo. Nedokážem si to vysvetliť," klopil po zápase oči Richard Zedník. "Vôbec som to nečakal. Keby som to vedel, aspoň by som sa pokúsil doraziť," opísal takmer komický moment Perreault. "Nechcel som len tak jednoducho rezignovať, hoci sa na mňa hrozivo rútil. Iba som čakal a čakal. Ani som len netušil, že mu po strane korčuľuje spoluhráč," sumarizoval sekundové momenty zo svojho pohľadu nováčik DesRochers.

jp ph

Domov»Hokej»NHL»NHL: Zedník zbabral akciu, ktorá vraj bola najhoršou od vzniku novej Coca Coly