TASR|9. dec 2001 o 15:45

Val dďIsere 9. decembra (TASR) - Američan Bode Miller vyhral časom 2:36,02 druhý obrovský slalom Svetového pohára v klasickom francúzskom stredisku ...

Val dďIsere 9. decembra (TASR) - Američan Bode Miller vyhral časom 2:36,02 druhý obrovský slalom Svetového pohára v klasickom francúzskom stredisku Val dďIsere a slávil svoj premiérový triumf kariéry.

Druhé miesto si s minimálnou stratou 2 stotín vyjazdil víťaz prvej súťaže zimy Francúz Frederic Covili, tretí bol Rakúšan Stephan Eberharter (+0,80). Slovenský reprezentant Ivan Heimschild nepostúpil do 2. kola, keď mu v prvej jazde namerali 59. čas so stratou 9,62 na vedúceho pretekára.

Covili je na čele poradia obrovského slalomu, v celkovom poradí sa na 2. miesto za vedúceho Eberhartera posunul Miller. Rakúšan po 1. kole obrovského slalomu viedol, v druhej jazde však nevyužil šancu na historický zápis. V prípade tiumfu by bol vyhral za tri dni tri súťaže v troch rôznych disciplínach, lebo v piatok vo Val dďIsere dominoval v super-G a v sobotu v zjazde.

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Miller zrušil Eberharterovi historický zápis v SP, Heimschild neuspel