Juventus Turín zastavila nečakane Reggina

Sportnet|8. nov 2004 o 00:00

Tri dni po víťazstve nad Bayernom Mníchov v Lige majstrov utrpeli futbalisti Juventusu Turín prvú prehru v tejto sezóne. Nie s milánskym AC alebo Interom, ani s rímskym AS, či Laziom. V desiatom kole Serie A podľahli zverenci trénera Fabia Capella prekva

Brazílčan v službách Juventusu Turín Emerson (vľavo) uniká Giacomovi Tedescovi z Regginy. Zo stretnutia Serie A Reggina - Juventus 2:1.

pujúco na ihrisku dovtedy osemnástej Regginy 1:2. "Stará dáma" mala raketový štart do nového ročníka - doteraz sa nikomu nepodarilo uhrať v deviatich kolách 25 bodov. Úspešnej sérii je koniec, no napriek tomu sa bielo-čierni udržali na čele tabuľky.

Juventus si zatiaľ suverénne počína v Lige majstrov. Všetky štyri stretnutia vyhral zhodne 1:0 a brankár Gianluigi Buffon ešte neťahal loptu z vlastnej siete. Do soboty inkasoval v domácej najvyššej súťaži len dvakrát v deviatich zápasoch. Capello žiaril po posledných výkonoch mužstva a vyzdvihol najmä efektívnosť českého režiséra Pavla Nedvěda, ktorého nepribrzdilo v stúpajúcej forme ani zranenie.

Dvadsaťsedemnásobný taliansky majster však v sobotu prehrával už v dvanástej minúte po góle stredopoliara Giuseppeho Colucciho. Hoci Turínčanom chýba zranený francúzsky legionár David Trezeguet a od začiatku nenastúpil ani Alessandro del Piero, o rýchly vyrovnávajúci gól sa predsa len postaral útočník - po dvoch minútach zrovnal skóre švédsky reprezentant Zlatan Ibrahimovič.

Na gól domáceho obrancu Marca Zambonu však už favorizovaný Juventus nedokázal odpovedať, hoci mal v záverečnej štvrťhodine výhodu presilovej hry po vylúčení strelca úvodného gólu. V štvrtej minúte nadstavného času skóroval Francúz Olivier Kapo, ktorý prišiel na štadión Delle Alpi v lete z AJ Auxerre. Vehementné protesty hráčov Regginy vyhnali hlavného rozhodcu na konzultáciu s jeho asistentom, po ktorej gól neuznal pre údajné hranie rukou.

"Chcel by som tú ruku ešte raz vidieť," rozčuľoval sa kouč Juventusu Capello. "V druhom polčase sme mali hru pod kontrolou, v početnej prevahe sme tlak ešte vystupňovali, no neviedlo to k víťazstvu. Dnes stáli proti nám viaceré faktory." Generálny riaditeľ Juventusu Luciano Moggi: "Mali sme dosť trpezlivosti, ale niekedy by nezaškodilo vymeniť rozhodcu. Táto prehra však neznamená pre nás tragédiu. Teraz sa musíme sústrediť na najbližší domáci zápas s Fiorentinou."

Po druhom víťazstve v sezóne bol spokojnejší tréner Regginy Walter Mazzari: "Tento večer nám vyšiel. Moji hráči išli na maximum. Keď Reggina nevyhráva, je kritizovaná. Dúfam, že nám víťazstvo a zisk dôležitých troch bodov proti silnému súperovi zlepšia náladu a v súťaži nás čakajú lepšie časy. K inkriminovanej ruke Kapa sa vyjadrím až vtedy, keď si pozriem opakované zábery."