Tenerife takmer zastavilo Real Madrid

Sportnet|12. nov 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Futbalisti Realu Madrid sa v španielskej lige dostali z najhoršieho. Po desiatich kolách sú už druhí, avšak so sedembodovou stratou na vedúcu Barcelonu a s biednou streleckou vizitkou desiatich gólov. V domácom Kráľovskom pohári mali v stredu

Anglický strelec Realu Madrid Michael Owen (v popredí) obchádza Sebastiana Coronu z Tenerife, Real vyhral v 2. kole pohára 2:1 po predĺžení.

FOTO - REUTERS

v 2. kole za súpera na Kanárskych ostrovoch Tenerife, s ktorým si poradili až po predĺžení. Zaujímavosťou je, že práve Tenerife obralo Real začiatkom 90. rokov v záverečných zápasoch prvej ligy o majstrovský titul, ktorý vtedy na jeho úkor dvakrát získal FC Barcelona.

Morientes nedal jedenástku

Skóre otvoril domáci Fagiani v 41. minúte, hneď na to vyrovnal Solari a ten istý hráč rozhodol v úplnom závere predĺženia v 119. minúte. Už v prvom kole sa Real tiež hrajúci bez opôr Ronalda, Raúla, Zidana, Figa, Carlosa i Beckhama (ten je teraz zranený) trápil u treťoligistu v Leganes, kde vyhral 2:1 a rozhodca neodpískal proti nemu jedenástku, ktorá za ruku mala byť.

Domáce Tenerife hnané 18 389 divákmi malo za chrbtom slovenského brankára Mariána Kelemena, ktorý v prvom kole pohára nechytal. Pravidelne však nastupuje v druhej španielskej lige, kde je jeho tím po jedenástich kolách na 14. mieste. Kelemen, ktorý futbalovo vyrástol v Slovane Bratislava a pôsobil aj v holandskej Brede, tureckom Bursaspore a lotyšskom Ventspilse, v stredu čelil hviezdnej útočnej dvojici Owen - Morientes. A úspešne, gól od nich nedostal. Vychytal šance Owena i jedenástku Morientesa v 40. minúte!

Kelemen prvý raz inkasoval z priameho kopu, Solari trafil presne k žrdi. Náš brankár potom predviedol niekoľko skvelých zákrokov a vybojoval pre svoj tím predĺženie, v ktorom boli domáci dokonca lepší, ale o postupe Realu rozhodol v závere z 30 metrov opäť Solari.

Hrôza pre prvoligistov

S Kráľovským pohárom sa v Španielsku rozlúčilo dohromady už dvanásť prvoligistov. V prvom kole "vyleteli" oba barcelonské kluby - FC i Espaňol, Zaragoza, Valencia a Villarreal, pričom FC Barcelona a Villarreal vypadli s treťoligistami. V druhom kole sa k spomínanej pätorke pridali Levante, Santander, Albacete, Malaga, Mallorca, San Sebastian a La Coruňa.

Gramenet, ktorý vyradil v superforme hrajúci FC Barcelona, získal v stredu skalp ďalšieho prvoligistu, nováčika Levante a je už v treťom kole. Podobný kúsok sa podaril aj ďalším trom treťoligistom, Mirandes vyradilo San Sebastian, Lanzarote Cuperovu Malorku a Lorca Malagu.

V hrozných výkonoch pokračuje La Coruňa. V lige je až jedenásta, v Lige majstrov po domácej prehre so slabým Liverpoolom už stratila reálne šance postúpiť do osemfinále či do Pohára UEFA. Mizéria pokračovala aj v stredu v druholigovom Elche, kde La Coruňa vypadla po prehre 0:1 v riadnom hracom čase. Domáci nepustili dvojnásobného štvrťfinalistu Ligy majstrov takmer k ničomu, k dvom gólovým šanciam sa dostal Diego Tristan, ale tie zahodil.

Pútal aj súboj druholigistov Terrassa - Lleida. Domáci v prvom kole prešli cez Espaňol, hostia dokonca cez majstrovskú Valenciu, aktuálneho držiteľa Pohára UEFA. Opäť sa radovala Lleida, po remíze 2:2 vyhrala v Terrasse 4:2 na jedenástky.

Včera po uzávierke tohto vydania malo šancu doplniť sedmičku prvoligových postupujúcich v poslednom zápase druhého kola Atletico Madrid v treťoligovej Tarragone.