Bitka o Londýn sa skončila 2:2

Sportnet|13. dec 2004 o 00:00

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn už 14 rokov nevyhrali na ihrisku Arsenalu, po včerajšom derby to platí naďalej, ale v nepísanej bitke o Londýn môžu byť spokojní. V šlágri Premiership remízovali na Highbury 2:2 a tabuľku vedú s náskokom 4 bodov pred ...

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn už 14 rokov nevyhrali na ihrisku Arsenalu, po včerajšom derby to platí naďalej, ale v nepísanej bitke o Londýn môžu byť spokojní. V šlágri Premiership remízovali na Highbury 2:2 a tabuľku vedú s náskokom 4 bodov pred Evertonom.

Hlavnou postavou zápasu bol útočník Thierry Henry, ktorý dal oba góly domácich. Francúzsky útočník sa presadil už v 2. minúte a proti jeho umiestenej a prudkej strele bol český brankár Petr Čech medzi žrďami Chelsea bezmocný. O štvrťhodinu sa podarilo vyrovnať kapitánovi hostí Terrymu hlavičkou. Potom prišla opäť chvíľa Henryho. Bez toho, aby čakal na hvizd rozhodcu Polla rozohral urýchlene priamy kop a Čech, ktorý si iba staval múr, na jeho falšovanú strelu nedočiahol. Hráči Chelsea sa rozčuľovali, šikovný kúsok Francúza zaplatil Robben žltou kartou za protesty. Henry podobnú vec neurobil po prvý raz, vlani takto nachytal hráčov Aston Villa.

Portugalský kouč Chelsea José Mourinho cez polčas stiahol zo zostavy krajanov Carvalha a Tiaga a zmena sa mu vyplatila. Po polminúte usmernil Lampradov trestný kop hlavou za chrbát Almunia Gudjohnsena.

Najväčšiu šancu na víťazný gól mal opäť Henry štvrťhodinu pred koncom, ale prekopol prázdnu bránu, ktorú namiesto vyšachovaného Čecha strážili dvaja obrancovia. (čtk, ja)

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Bitka o Londýn sa skončila 2:2