Prerušený zápas po dohode oboch Realov 4-minútovou dohrávkou 5.januára

TASR|13. dec 2004 o 12:54

Madrid 13. decembra (TASR) - Prerušený zápas 15. kola najvyššej futbalovej súťaže v Španielsku medzi domácim Realom Madrid a Realom Sociedad San Sebastián ...

Madrid 13. decembra (TASR) - Prerušený zápas 15. kola najvyššej futbalovej súťaže v Španielsku medzi domácim Realom Madrid a Realom Sociedad San Sebastián sa dohrá 5. januára. Rozhodca stretnutie pre bombový anonym prerušil v 87. min za stavu 1:1 a vedenia klubov sa dohodli na dohratí zostávajúcich minút plus nadstaveného času. Túto dohodu však musí ešte oficiálne potvrdiť futbalový zväz krajiny, informuje DPA.

Policajti dostali bombové echo od baskického denníka Gara, na ktorého redakciu v Bilbae údajne volal neznámy páchateľ so slovami, že na štadióne umiestnil bombu, ktorá má explodovať o 21.00 miestneho času. V posledných dňoch dostalo práve toto periodikum varovanie od baskickej separatistickej skupiny ETA a tá svoje hrozby naplnila sériou menších atentátov vo viacerých španielskych mestách. Reťazou plánovaných vrážd si chce ETA vynútiť rokovania vlády so zakázanou stranou separatistov Batasuna (Jednota) a zrušenie zákazu jej činnosti. Už v máji 2002 niekoľko hodín pred domácim zápasom "pusiniek" s odvekým rivalom FC Barcelonou explodovala pred San Bernabeuaom časovaná nálož v aute. Napriek ľahkým zraneniam deviatich osôb sa zápas odohral.

V nedeľu večer na Santaigu de Bernabeu počas hry, keď sa obe mužstvá v celkovo ofenzívnom a kvalitnom zápase pokúšali v posledných momentoch strhnúť víťazstvo na svoju stranu, nastal v útrobách štadióna pohyb. Bezpečnostné zložky v čiernych uniformách obkolesili hraciu plochu a hlavný rozhodca po konzultácii s organizátormi a delegátom zápasu odpískal predčasný koniec a jasným gestom vyzval futbalistov na urýchlené opustenie hracej plochy. Hráči šprintom okamžite zmizli a do troch minút sa bez výraznejších známok paniky vyprázdnilo aj 74.000-tisícové hľadisko. Päť minút po evakuácii bolo v kolosálnych priestoroch štadióna iba niekoľko fanúšikov na hracej ploche, ktorých vyháňali bezpečnostné zložky. V uliciach pred futbalovým stánkom sa následne strhol dopravný chaos.

Fakty nedohraného stretnutia španielskej Primera división:

Real Madrid - Real Sociedad San Sebastián 1:1 (1:0) - prerušené v 87. minúte

Góly: 42. Ronaldo - 73. Nihat Kahveci, 70.000 divákov

ph ms

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Prerušený zápas po dohode oboch Realov 4-minútovou dohrávkou 5.januára