Real Madrid rozzúril vlastných fanúšikov

Sportnet|27. dec 2004 o 00:00

Futbalistom Realu Madrid tento rok absolútne nevyšiel. Nezískali v ňom nijaký titul a počas zimnej prestávky bude, zdá sa, v útrobách štadióna Santiaga Bernabeua poriadne dusno. Biely balet si v záverečnom ligovom kole jesene ešte viac pohneval fanúšikov

Stredopoliar Realu Madrid David Beckham kričí na asistenta hlavného rozhodcu počas zápasu španielskej futbalovej ligy s FC Sevilla, ktorý biely balet prehral na svojom štadióne 0:1. FOTO - REUTERS

, keď pred ich zrakmi podľahol sevillskému FC 0:1. Bola to druhá domáca prehra a celkovo piata v tejto sezóne.

"Hororový zápas Realu. Typický obrázok celého roka," napísal športový denník As. Sklamaní diváci vyprevádzali hviezdy hromadným piskotom a so zaťatými päsťami. Nebyť skvelých zákrokov brankára Ikera Casillasa, utrpel by piaty tím tabuľky debakel. "Nik by sa nemohol čudovať, keby sme prehrali 0:4," povedala brankárska jednotka.

Nechutné madridské divadlo sa odohralo pred očami nového športového riaditeľa klubu Taliana Arriga Sacchiho, ktorý narýchlo priletel z Bologne. Z lóže prezidenta klubu Florentina Pereza, v ktorej mu robil garde viceprezident Emilio Butragueňo, sledoval márny boj Zidana, Beckhama či Ronalda, ale predovšetkým žalostný výkon celého mužstva v druhom polčase.

Brazílskeho kanoniera nechal tréner Mariano Garcia Remon sedieť prvých štyridsaťpäť minút na lavičke. Do hry ho zapojil až po prestávke, keď nahradil nevýrazného Beckhama. Pohoršenie na tribúnach nastalo po hodine hry, pretože stiahol z trávnika dovtedy najnebezpečnejšieho hráča Realu Michaela Owena.

Všetko nasvedčuje tomu, že dni Remona sú zrátané. Podľa Pereza má 58-ročný Sacchi neohraničený kontrakt. "Je to dlhotrvajúci post," zdôraznil šéf klubu. Sacchiho hlavnou úlohou je vybudovať nové mužstvo. Bývalý úspešný tréner AC Miláno, s ktorým dvakrát vyhral Ligu majstrov (1989 a 1990) a priviedol taliansku reprezentáciu do finále MS 1994 v USA, sa už obzerá po novom trénerovi. Denník Marca napísal, že od budúcej sezóny by na tomto poste rád videl krajana Carla Ancelottiho.

Real sa už rozlúčil s bojom o majstrovský titul. Na vedúcu Barcelonu stráca v polovici súťaže trinásť bodov. "Toto manko je už len ťažko dostihnuteľné," uznáva Remon.

Z bieleho baletu by najradšej odišiel útočník Morientes, ktorý po návrate z hosťovania v Monacu dostával vedľa Raúla, Ronalda i Owena minimum príležitostí. Záujem prejavil Liverpool. Ponúka päť miliónov eur. Ale ani v juhofrancúzskom kniežactve nemôžu zabudnúť na jeho cenné služby, ktoré klubu pomohli až do finále posledného ročníka Ligy majstrov.

Nespokojnosť prejavil i brazílsky majster sveta Roberto Carlos. Trpezlivosť mu došla po tom, čo ho tréner Remon vynechal zo zostavy v Santanderi. Ani proti Seville sa na trávniku neobjavil. Hoci má ľavý obranca, na tomto poste považovaný za jedného z najlepších na svete, s Realom zmluvu do leta 2007, chce vycúvať. Vedenie Realu plány oboch hráčov zatiaľ nechce komentovať. Pred posledným tohtoročným zápasom radšej vyhlásilo, že nemôžu hrať pre zranenie.