Inter sa nezlomil, neprehral už 29. zápas

Sportnet|11. jan 2005 o 00:00

BRATISLAVA - Hoci je Inter Miláno v talianskej futbalovej Serii A až na štvrtom mieste, v prebiehajúcej sezóne ešte nepozná premožiteľa. Je to tak pri pohľade do výsledkov v najvyššej súťaži, Talianskom pohári či Lige majstrov. Pravda, v domácej lige ...

Adriano (vľavo) z Interu Miláno v súboji so Sergiom Volpim zo Sampdorie počas nevídaného zápasu v milánskom San Sire. Inter vyhral 3:2. FOTO - REUTERS

BRATISLAVA - Hoci je Inter Miláno v talianskej futbalovej Serii A až na štvrtom mieste, v prebiehajúcej sezóne ešte nepozná premožiteľa. Je to tak pri pohľade do výsledkov v najvyššej súťaži, Talianskom pohári či Lige majstrov. Pravda, v domácej lige dosiahol priveľa remíz (v 18 kolách až 12), preto je štvrtý s 13-bodovou stratou na vedúci Juventus Turín. A to boli interisti po 13. kole až siedmi s jedenástimi remízami. Odvtedy sa naučili aj vyhrávať, naposledy v nedeľu vo veľkom štýle nad Sampdoriou Janov.

Sampdoria je na tom zo všetkých nováčikov Serie A jasne najlepšie, piate miesto v 20-člennom pelotóne hovorí za všetko. Po víkende však mohla byť štvrtá. To by však Inter nesmel otočiť z 0:2 na 3:2 v záverečných piatich minútach zápasu. Nie všetci zo 60-tisícok fanúšikov však videli zázračný zvrat, mnohí po druhom góle hostí z kopačky Kutuzova v 83. minúte opustili štadión, ale nespravili dobre. Dvaja z troch strelcov domácich nehrali od začiatku, Martins vymenil v 64. minúte Cristiana Zanettiho, Recoba v 77. Adriana.

Zápas Inter - Sampdoria sa začal očakávaným tlakom domácich modro-čiernych futbalistov. Najlepší strelec ligy, Brazílčan Adriano, však tentoraz gól streliť nedokázal a v závere polčasu prišiel úder hostí, Tonetto skóroval "do šatne". Kutuzovova, zdalo sa, že poistka víťazstva hostí prišla po skvele zvládnutom protiútoku do rozhodenej obrany Interu. Gól požičaného Bielorusa z milánskeho AC v domovskom stánku oboch milánskych klubov však nestačil na potopenie mladšieho mestského konkurenta, ktorý predvádza futbalové umenie už 97 rokov.

Gólový ošiaľ Interu začal Nigérijčan Martins Obafemi v 88. minúte. V prvej minúte nadstaveného času vyzval na vyrovnanie Christiana Vieriho. Víťazné dielo dokončil v 94. minúte Uruguajčan Alvaro Recoba nádherným volejom z 22 metrov k žrdi. Neskutočné sa stalo skutočným, hráči Sampdorie absolútne nezvládli záver, mnohým sa pustili slzy, veď Interu takmer prekazili úžasnú 29-zápasovú sériu bez prehry!

Tvorí ju dvadsiatka zápasov v Serii A vrátane dvoch záverečných v minulom ročníku (Parma 1:0, Empoli 3:2), novembrové víťazstvo 3:1 v domácom pohári nad Bolognou a osem neprehratých súbojov v prebiehajúcej Lige majstrov vrátane dvoch predkolových nad Bazilejom.