Priaznivci Evertonu trafili mincou Carrolla, FA vyšetruje

SITA|20. feb 2005 o 14:25

LONDÝN 20. februára (SITA) - Anglická futbalová asociácia (FA) vyšetruje incident, ktorý sa odohral v sobotňajšom osemfinálovom zápase FA Cupu Everton - Manchester United (0:2). V 70. minúte zasiahla ...

LONDÝN 20. februára (SITA) - Anglická futbalová asociácia (FA) vyšetruje incident, ktorý sa odohral v sobotňajšom osemfinálovom zápase FA Cupu Everton - Manchester United (0:2). V 70. minúte zasiahla brankára hostí Roya Carrolla minca hodená z hľadiska do hlavy a hoci bol schopný pokračovať ďalej v hre, FA sa rozhodla konať. Hovorca FA Adrian Bevington potvrdil, že Futbalová asociácia vypočuje zástupcov liverpoolskeho klubu aj predstaviteľov miestnej polície. "Indivíduá, ktoré to urobili, budú musieť niesť zodpovednosť za svoj priestupok a zodpovedať sa pred súdom," dodal Bevington. "Osoby, ktoré majú na svedomí tento nehanebný čin, opustili štadión predtým, než ich polícia stihla zadržať. Myslím si však, že s pomocou kamier a záznamov, ktoré máme, nebude pre nás problém ich identifikovať," povedal hovorca Evertonu Ian Ross.

Sobotňajší zápas, v ktorom sa v Goodison Parku prvýkrát od svojho prestupu do Manchestru United v lete minulého roku predstavil 19-ročný útočník Wayne Rooney, bol veľmi nervózny. Fanúšikovia Evertonu reagovali na každý dotyk svojho bývalého miláčika s loptou mohutným piskotom a po stretnutí sa mimo štadióna strhla hromadná bitka, po ktorej skončilo v putách 33 výtržníkov. Vedenie Evertonu navyše chce vyšetriť aj incident, ktorý mal ešte pred zápasom Rooney so zberačmi lôpt.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Priaznivci Evertonu trafili mincou Carrolla, FA vyšetruje