Na úvod turnaja v Chebe prehra s Ukrajinou

TASR|13. mar 2001 o 23:48

Cheb 13. marca (TASR) - Slovenským hádzanárským reprezentkám sa v utorok nevydaril vstup do 28. ročníka medzinárodného turnaja O štít mesta Cheb. V stretnutí s finalistom decembrových majstrovstiev Európy - Ukrajinou podľahli tesne 27:28. Do premiérového zápasu ženskej reprezentácie v novom tisícročí nastúpili Slovenky v role dvojnásobného obhajcu víťazstva chebského turnaja, no proti silným Ukrajinkám sa im nepodarilo zopakovať vlaňajšiu lichotivú remízu.

Ukrajina - SR 28:27 (16:14)

Zostava a góly SR: Kudročová, Hoosová - Mravíková 5, Reisenbüchlerová 2, Uhráková 4, Caltíková 2, Šalátová, Vlčková 2, Dubajová 5/3, Hrčková 7, Hrabovská. Najviac gólov Ukrajiny: Verheliuková 7, Jačenková 6. Vylúčenia: 1:1, 7m hody: 3/2 - 4/3. Rozhodcovia: Andrzej Dutka, Zbigniew Uszyňski, 200 divákov.

Slovenské hráčky začali veľmi nekoncentrovane a už po troch minútach prehrávali 0:3. Súperky vďaka niekoľkým vtipným kombináciám náskok udržiavali, k čomu prispievali aj zverenky trénera Kuťku slabým dôrazom v útoku. Ukrajinky v priebehu polčasu až dvakrát zvýšili náskok na štyri góly, no Slovenky do prestávky stiahli a v záverečnej minúte prvého polčasu mohli aj vyrovnať. Po obrátke sa prezentovali agresívnejšou hrou a takmer celé druhé dejstvo si udržiavali jednogólový náskok. Strieborné medailstky z Bukurešti však zásluhou presnej ruky Verheliukovej dokázali kontrovať a v dramatickom závere strhli víťazstvo na svoju stranu.