Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:2 v 17. kole českej Gambrinus ligy

TASR|26. feb 2005 o 16:59

Praha 26. februára (TASR) - Česká futbalová Gambrinus liga otvorila po dlhej zimnej prestávke brány futbalových štadiónov úvodným zápasom 17. kola, v ...

Praha 26. februára (TASR) - Česká futbalová Gambrinus liga otvorila po dlhej zimnej prestávke brány futbalových štadiónov úvodným zápasom 17. kola, v ktorom Slavia Praha zvíťazila nad Olomoucom 3:2.

Slavia sa ujala vedenia v 20. minúte, keď si centrovanú loptu zrazil do vlastnej bránky Hubník. Tesne pred odchodom do šatní sa Olomoucu podarilo vyrovnať, keď Zbožínkova strela spoza šestnástky s prispením teča skončila za Kozáčikovým chrbtom. Remízový stav však dlho neplatil, už o pár sekúnd totiž Vlček prehodil brankára hostí Vaniaka. V 58. minúte Olomouc opäť vyrovnal zásluhou Hubníka, no gólový účet stretnutia uzatvoril Holeňák, keď premenil pokutový kop za faul Pečnika na Kuku.

V bránke "zošívaných" odchytal celé stretnutie slovenský gólman Matúš Kozáčik. V drese hostí sa objavili ďalší dvaja legionári spod Tatier. Útočník Peter Babnič odohral celý zápas a reprezentačný kanonier Ľuboš Reiter sa na ihrisko dostal v 79. minúte.

sumár zápasu 17. kola českej futbalovej Gambrinus ligy:

Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:2 (2:1)

Góly: 20. Hubník (vlastný), 44. Vlček, 70. Holeňák (11 m) - 43. Zbožínek, 58. Hubník, 2969 divákov.

/Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie (Slavia) - Peter Babnič celý zápas, Ľuboš Reiter od 79. minúty (obaja Olomouc)/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:2 v 17. kole českej Gambrinus ligy