NHL: Hossa dal víťazný gól Ottawy, Pamela potešila hráčov Detroitu

TASR|28. dec 2001 o 12:18

New York 28. decembra (TASR) - Šesť slovenských hokejistov sa predstavilo v rovnakom počte zápasov zámorskej NHL v noci na piatok, bodovali však iba senátori Marián Hossa a Zdeno Chára. Hossa zaznamenal víťazný gól a asistenciu, Chára jednu gólovú prihrávku. Hokejistov Detroitu po víťazstve nad Columbusom 5:1 odmenila návštevou v šatni herečka Pamela Andersonová.

Víťazný gól a jednu asistenciu si pripísal slovenský útočník Marián Hossa, ktorého po zápase Ottawy s Islanders (5:2) vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Jeho krajan Zdeno Chára prihral v záverečnej minúte na gól Čechovi Radkovi Bonkovi, Ivan Čiernik sa počas ôsmich minút na ľade do štatistík nezapísal. Senátori sa tešili po dvoch prehrách opäť z víťazstva vďaka trom presným zásahom v tretej tretine. Bez bodového zápisu odišiel z ľadu bývalý senátor Alexej Jašin, ktorého ottawské publikum privítalo mohutným piskotom. "Vedeli sme, že to bude zápas plný emócií. Publikum bolo poriadne vyhecované, dá sa to prirovnať k zápasu v play off. O to viac nás teší, že sme vyhrali," povedal po zápase Hossa, ktorý strelil rozhodujúci gól v početnej prevahe, keď dorazil do siete strelu Havláta, odrazenú od zadného mantinelu. V poslednej minúte pridali senátori dva góly do prázdnej bránky vo vlastnom oslabení.

Pred historicky najvyššou návštevou na hokejovom zápase v Kalifornii (18.610 divákov) remizovali hráči Los Angeles s Anaheimom 2:2, keď museli domáci doháňať dvojgólový náskok hostí. Tí prišli do Los Angeles so šnúrou troch víťazstiev v sérii. Tú im prekazil Bryan Smolinski vyrovnávajúcim gólom v deň svojich 30. narodenín. Hráči Anaheimu nevyhrali v Staples Center v posledných piatich zápasoch. Slovenský obranca domácich Ľubomír Višňovský bol na ľade pri oboch góloch súpera a okrem dvoch mínusových bodov mal na konte iba jednu strelu.

Carolina potvrdila jasnú dominanciu v Juhovýchodnej divízii po víťazstve na ľade Tampy, ktoré zariadil obranca Aaron Ward. Ten strelil rozhodujúci gól na konci druhej tretiny, keď jeho strelu tečoval za chrbát bezmocného Chabibulina slovenský útočník bleskov Zdeno Cíger. Ward sa tešil z presného zásahu po 64 zápasoch bez gólového zápisu. Hurikáni pretrhli svoju streleckú smolu proti tradičnému súperovi, ktorému predtým nedali ani gól v troch po sebe idúcich stretnutiach. Tampa prehrala doma po šiestich víťazstvách za sebou aj zásluhou 300. bodu Sami Kapanena v kariére.

Vancouver prerušil sériu troch prehier víťazstvom nad Calgary 4:2. Hráči Calgary už päť zápasov čakajú na triumf. Domáci rozhodli o plnom bodovom zisku v druhej tretine, keď tromi gólmi otočili vývoj zápasu. Kuriozitou boli tri tresty pre striedačku Vancouveru v záverečnej časti hry pre veľa hráčov na ľade. "Na to nie je žiadne ospravedlnenie," lakonicky kobnštatoval kouč domácich Marc Crawford. Slovák Ronald Petrovický v drese Calgary mal mínusový bod a dve trestné minúty.

Aj bez zraneného kapitána Steva Yzermana nemali červené krídla z Detroitu problém zdolať nevýrazný Columbus. Yzerman bude chýbať minimálne týždeň pre zranenie členka, ale zastúpili ho Luc Robitaille a Brendan Shanahan, ktorý zaznamenal svoj dvadsiaty gól v sezóne. Domáci trikrát využili presilovku a neprehrali už v piatich dueloch za sebou. Svoj prvý gól v NHL strelil nováčik Sean Avery. Odmenou za hladké víťazstvo Detroitu bola pozápasová návšteva herečky Pamely Andersonovej v ich šatni...

Prvé góly Jima Campbella a Boba Proberta v sezóne i asistencia brankára Steva Passmora znamenali triumf Chicaga pred vypredaným hľadiskom. Iba vo svojom piatom štarte v tomto ročníku zneškodnil Passmore 23 striel súpera a už v druhej minúte zápasu si pripísal asistenciu na gól Campbella. Lavíny, bez zranených Tanguaya, Podeina a Vrbatu, vykresali nádej na bodový zisk gólom Stevena Reinprechta, ale ich prehru potvrdil Eric Daze strelou do opustenej bránky.

OTTAWA - NY ISLANDERS 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Víťazný gól a jednu asistenciu si pripísal slovenský útočník Marián Hossa, ktorého po zápase vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Jeho krajan Zdeno Chára prihral v záverečnej minúte na gól Čechovi Radkovi Bonkovi, Ivan Čiernik sa počas ôsmich minút na ľade do štatistík nezapísal. Senátori sa tešili po dvoch prehrách opäť z víťazstva vďaka trom presným zásahom v tretej tretine. Bez bodového zápisu odišiel z ľadu bývalý senátor Alexej Jašin, ktorého ottawské publikum privítalo mohutným piskotom. "Vedeli sme, že to bude zápas plný emócií. Publikum bolo poriadne vyhecované, dá sa to prirovnať k zápasu v play off. O to viac nás teší, že sme vyhrali," povedal po zápase Hossa, ktorý strelil rozhodujúci gól v početnej prevahe, keď dorazil do siete strelu Havláta, odrazenú od zadného mantinelu. V poslednej minúte pridali senátori dva góly do prázdnej bránky vo vlastnom oslabení.

Góly: 24. Bonk (Alfredsson, HOSSA), 35. Roy (Herperger, Neil), 46. HOSSA (Havlát, Redden), 60. Redden (Bonk), 60. Bonk (Chára) - 17. Bates (Peca, Tarnström), 29. Czerkawski. Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia 2:1. Strely na bránku: 38:29. Brankári: Lalime - Osgood. Rozhodcovia: Joannette, McCreary - 18.500 divákov.

LOS ANGELES - ANAHEIM 2:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Pred historicky najvyššou návštevou na hokejovom zápase v Kalifornii museli domáci doháňať dvojgólový náskok hostí, ktorí prišli do Los Angeles so šnúrou troch víťazstiev v sérii. Tú im prekazil Bryan Smolinski vyrovnávajúcim gólom v deň svojich 30. narodenín. Hráči Anaheimu nevyhrali v Staples Center v posledných piatich zápasoch. Slovenský obranca domácich Ľubomír Višňovský bol na ľade pri oboch góloch súpera a okrem dvoch mínusových bodov mal na konte iba jednu strelu.

Góly: 43. Chartrand (Laperriere, Eloranta), 48. Smolinski (Laperriere, Johnson) - 10. Friesen (Cullen, Tverdovskij), 43. Cullen (Leclerc, Trnka). Vylúčení: 8:6 na 2 min, Laperriere (LA) a Lambert (ANA) na 5 min, presilovky a oslabenia 0:0. Strely na bránku: 21:25. Brankári: Storr - Giguere. Rozhodcovia: Leggo, Walsh - 18.610 divákov.

TAMPA BAY - CAROLINA 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 14. Ylönen (Taylor), 21. Modin (St. Louis, Richards) - 2. Francis (Malik, Kapanen), 17. Kapanen (OďNeill, Ward), 40. Ward (0ďNeill, Ozolinš). Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Strely na bránku: 32:28. Brankári: Chabibulin - Barrasso. Rozhodcovia: OďHalloran, Peel - 16.413 divákov.

VANCOUVER - CALGARY 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Canucks prerušili sériu troch prehier, kým hráči Calgary už päť zápasov čakajú na chuť víťazstva. Domáci rozhodli o plnom bodovom zisku v druhej tretine, keď tromi gólmi otočili vývoj zápasu. Kuriozitou boli tri tresty pre striedačku Vancouveru v záverečnej časti hry pre veľa hráčov na ľade. "Na to nie je žiadne ospravedlnenie," lakonicky kobnštatoval kouč domácich Marc Crawford. Slovák Ronald Petrovický v drese Calgary mal mínusový bod a dve trestné minúty.

Góly: 3. Näslund (Hlaváč, Cassels), 28. Bertuzzi (H. Sedin, D. Sedin), 37. Linden (Sopel, Morrison), 39. Cassels (Hlaváč, Näslund) - 2. Conroy, 27. McAmmond (Clark, Savard). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Strely na bránku: 25:20. Brankári: Cloutier - Turek. Rozhodcovia: Sharrers, Van Massenhoven - 18.422 divákov.

DETROIT - COLUMBUS 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Aj bez zraneného kapitána Steva Yzermana nemali červené krídla problém zdolať nevýrazný Columbus. Yzerman bude chýbať minimálne týždeň pre zranenie členka, ale zastúpili ho Luc Robitaille a Brendan Shanahan, ktorý zaznamenal svoj dvadsiaty gól v sezóne. Domáci trikrát využili presilovku a neprehrali už v piatich dueloch za sebou. Svoj prvý gól v NHL strelil nováčik Sean Avery. Odmenou za hladké víťazstvo Detroitu bola pozápasová návšteva herečky Pamely Andersonovej v ich šatni...

Góly: 8. Dandenault, 14. Robitaille (Holmström, Shanahan), 26. Dacjuk (Hull, Deveraux), 34. Shanahan (Lidström, Devereaux), 42. Avery (Lidström, Maltby) - 11. Sillinger (Marshall, Grand-Pierre). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia 0:0. Strely na bránku: 33:28. Brankári: Legace - Denis. Rozhodcovia: Gregson, Kowal - 20.058 divákov.

CHICAGO - COLORADO 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 2. Campbell (Calder, Passmore), 29. Probert (White, Vandenbussche), 60. Žamnov (Daze, Sullivan) - 44. Reinprecht. Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Strely na bránku: 22:24. Brankári: Passmore - Aebischer. Rozhodcovia: Heyer, Koharski - 21.811 divákov.

mp sr

Domov»Hokej»NHL»NHL: Hossa dal víťazný gól Ottawy, Pamela potešila hráčov Detroitu