Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Jarabinský krikom budil spiacich majstrov, prekvapil zaradením Slončíka

Ostrava 4. apríla (TASR) - Futbalisti Baníka Ostrava pokazili prvý polčas zápasu 21. kola českej Gambrinus ligy na štadióne Letná v Zlíne (1:1). Úradujúcich ...

Ostrava 4. apríla (TASR) - Futbalisti Baníka Ostrava pokazili prvý polčas zápasu 21. kola českej Gambrinus ligy na štadióne Letná v Zlíne (1:1). Úradujúcich majstrov ČR z jarného "spánku" za stavu 1:0 pre Zlín zobudil až krik trénera Jozefa Jarabinského, ktorý na nich spustil v šatni v polčasovej prestávke.

"Po dobrom by to asi s nimi nešlo," citoval v pondelok český denník Sport slová Jozefa Jarabinského, ktorý vysvetlil polčasovú búrku v šatni Baníka Ostrava.

Hoci s futbalistami z Ostravy prišlo množstvo fanúšikov, ktorí prakticky obsadili tribúnu za bránkou, zverenci kouča Jarabinského sa nemohli dostať do tempa. Dokonca do šatne odchádzali za stavu 1:0, keď Lasotov center usmernil za chrbát Petra Vaška Jiří Koubsky.

"V prvom polčase sme sa nedokázali vyrovnať s agresivitou súpera. Domáci niektoré súboje hrali ako v hokeji," tvrdil po zápase tréner Jarabinský.

"Nesúhlasím s tým, že sme hrali ako v hokeji. Lebo sme to my, čo máme zranených troch hráčov," oponoval Jarabinskému Pavel Hapal, tréner FC Tescoma Zlín.

Mimochodom, až hromy - blesky z úst Jarabinského na adresu spiacich zverencov, mužstvo prebudili a Ostravčania si zásluhou presnej hlavičky Zdeňka Pospěcha v 83. minúte ubránili jarnú neporaziteľnosť aj v Zlíne.

A to aj napriek tomu, že v obrane majstra chýbal skúsený 35-ročný Radek Látal a po dlhom čase sa v základnej zostave objavil 31-ročný Radek Slončík.

"Radek svoju úlohu splnil. Chcelo to len trpezlivosť a lepšie terény. Teraz prišiel jeho čas," pochválil Slončíka tréner Jarabinský, ktorý ho prekvapujúco zaradil do základnej zostavy.

Futbalisti Zlína pod taktovkou Pavla Hapala sa snažili o skalp majstra zo všetkých síl, ale nepresadili sa. Okrem obrancu Koubského, ktorý dal na jar dva góly, nemajú strelca. "Pred stretnutím sme si niečo povedali, ale na ihrisku to vypadalo inak. Neviem, prečo sedem hráčov zaliezlo do obrany. Útočiť iba s trojicou hráčov je málo," povedal pre český Sport uzdravený Eduard Lasota, ktorý na trávniku vydržal 73 minút.

"Takéto zápasy musíme predsa vyhrávať. V druhom polčase nemal Zlín ani jednu šancu," dodal Zdeněk Pospěch, autor vyrovnávajúceho gólu.