Vargov tréner v Celtiku viní z nečakanej prehry kvalifikačnú prestávku

TASR|7. apr 2005 o 12:23

Glasgow 7. apríla (TASR) - Tréner škótskeho futbalového veľkoklubu Celtic Glasgow Martin OďNeill obvinil z nečakanej ligovej prehry medzinárodnú prestávku ...

Glasgow 7. apríla (TASR) - Tréner škótskeho futbalového veľkoklubu Celtic Glasgow Martin O´Neill obvinil z nečakanej ligovej prehry medzinárodnú prestávku v súvislosti s nedávnym kvalifikačným dvojzápasom o postup na MS 2006 v Nemecku. Podľa trénera slovenského reprezentanta Stanislava Vargu mala na sobotňajšiu prehru s Hearts of Midlothian (0:2) veľký vplyv skutočnosť, že nestihol svojich zverencov dostatočne pripraviť na boj o škótsky titul.

"Musím povedať, že medzinárodná prestávka totálne narušila našu prípravu na zápas. Väčšinu hráčov sme mali k dispozícii až deň pred zápasom. Stilian Petrov sa po reprezentačných povinnostiach vrátil dokonca až v piatok večer, takže s mužstvom netrénoval vôbec," uviedol O´Neill pre britský portál Timesonline. "Ak sa však pozriete aj na ďalšie zápasy mužstiev v európskych ligách, ktoré majú väčší počet reprezentantov, zistíte, že to malo dopad na výsledky v posledných zápasoch aj v prípade týchto tímov. Počas stretnutia s Hearts boli niektorí hráči zjavne unavení, lebo väčšina z nich odohrala za týždeň dva náročné zápasy," dodal O´Neill, ktorého zverenci prehrali už tretí domáci zápas v tejto sezóne.

Futbalisti z katolíckeho klubu si prehrou so "srdiečkami" skomplikovali cestu za škótskym titulom. Ich zaváhanie totiž v 31. kole využil tradičný konkurent Glasgow Rangers, ktorý po víťazstve 3:2 na ihrisku Motherwellu vedie tabuľku s jednobodovým náskokom pred Celtikom.

Okrem stopéra Vargu a Bulhara Petrova figurujú v reprezentačných výberoch pravidelne aj Jackie McNamara, David Marshall, Shaun Maloney, Aiden McGeady (všetci Škótsko), John Hartson, Craig Bellamy (obaja Wales) a Stephane Henchoz (Švajčiarsko). Škótsky brankár Robert Douglas sa navyše zo zápasu s Talianskom vrátil zranený. Švédsky gólman Magnus Hedman, ktorý sa len nedávno rozviedol s matkou svojich troch detí, momentálne nemá dôveru trénera O´Neilla.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Vargov tréner v Celtiku viní z nečakanej prehry kvalifikačnú prestávku