Schmiedlová vyhrala po dvoch mesiacoch a pred novým trénerom

Tenistky Slovenska mali v sobotu v Pohári federácie v súboji s Kanadou ideálny rozbeh, v nedeľu majú tri možnosti, aby pridali rozhodujúci tretí bod.

Schiedlová (vpravo) svoj zápas nakoniec tiež zvládla.(Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. Tenistky Slovenska mali v sobotu na antuke v bratislavskej Aegon aréne ideálny rozbeh do barážového zápasu o záchranu v II. svetovej skupine Pohára federácie, nad Kanadou vedú 2:0 a v nedeľu budú mať tri možnosti, aby pridali rozhodujúci tretí bod.

Mentálne silná Cibulková

Dominika Cibulková (38. vo WTA) zvládla proti vychádzajúcej hviezde Francoise Abandovej (260.) úlohu favoritky, zdolala ju v troch setoch 4:6, 6:3, 6:1.

"Mladá súperka ma spočiatku trochu prekvapila, veľmi dobre servovala a z forhendu takmer nerobila žiadne chyby. Začala ako bombardérka, riskovala, triafala čiary," vyhlásila slovenská dvojka.

"Po prehratom prvom sete som zostala pokojná. Po konzultácii s kapitánom Matejom Liptákom som trochu zmenila taktiku. Viac som jej hrala do bekhendu. Od konca druhého setu setu som už išla ako valec. Ukázala som mentálnu silu, skúsenosti."

Cibulková prišla do Bratislavy s čerstvým víťazstvom na turnaji WTA v Katoviciach, vyhrala už šiesty zápas za sebou. Z kurtov s tvrdým povrchom plynulo prešla na antuku.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka vyhrala v Pohári federácie 19. singlový zápas, čím v slovenskom tíme prekonala Karinu Habšudovú a v historických tabuľkách je pred ňou už len Daniela Hantuchová s 30 výhrami.

"Prekonávať fedcupové rekordy nie je pre mňa prioritou. Dôležité je, aby sa darilo tímu," povedala Cibulková.

V nedeľu by v súboji dvojok oboch tímov mala nastúpiť proti Aleksandre Wozniakovej, ale ak sa predtým rozhodne o treťom bode pre Slovensko, možno ten zápas vynechajú.

Schmiedlová bojovala sama so sebou

Na trápiacu sa slovenskú jednotku Annu Karolínu Schmiedlovú (34.) sa do Aegon arény prišiel pozrieť jej nový český tréner Jaroslav Levinský.

Po víťaznom trojsetovom súboji 6:4, 4:6, 6:4 so skúsenou Aleksandrou Wozniackou (511.) mal z nej zmiešané pocity.

Dvadsaťjedenročná Košičanka hrala chvíľami ako hráčka top 10 a vzápätí kazila ľahké loptičky ako začiatočníčka. Chápal ju.

Schmiedlová vyhrala zápas po vyše dvoch mesiacoch, naposledy sa radovala z víťazstva práve v zápase Pohára federácie s Austrálčankou Arinou Rodionovovou.

Sebavedomie v týchto dňoch nie je jej silnou stránkou.

"Bojovala som so súperkou i sama so sebou," priblížila svoje pocity.

"V druhom sete som si situáciu trochu skomplikovala a dôležité bolo, že na začiatku tretieho setu som jej nedovolila odskočiť. V ťažkom období je to pre mňa veľmi cenné víťazstvo. Za posledné dva mesiace to bol jeden z mojich lepších výkonov. Verím, že na obľúbenej antuke sa odrazím k zlepšenej hre."

Schmiedlová povzbudená sobotňajším víťazstvo je pripravená nastúpiť aj v úvodonom nedeľňajšom súboji s Abandovou, ale kapitán Lipták má v zálohe aj čerstvú Janu Čepelovú.