Cavendish vrátil Nizzolovi prehru, Kolář finišoval štvrtý

Mark Cavendish ovládol druhú etapu pretekov Okolo Chorvátska.
Mark Cavendish ovládol druhú etapu pretekov Okolo Chorvátska. (Autor: Twitter)
SITA|20. apr 2016 o 16:34

V utorňajšej prvej etape pretekov Okolo Chorvátska Giacomo Nizzolo Marca Cavendisha vo finiši porazil.

SPLIT. Slovenský cyklista z tímu Tinkoff Michael Kolář finišoval v stredajšej druhej etape na pretekoch kategórie UCI 2.1 Okolo Chorvátska na štvrtom mieste. Dvadsaťtriročný jazdec skončil na trase z Národného parku Plitvice do Splitu (240 km) tesne za stupňom víťazov.

O centimetre ho v boji o tretiu priečku zdolal Brit Mark Renshaw. Z víťazstva sa tešil jeho kolega z tímu Dimension Data Mark Cavendish, ktorý si tentoraz poradil s Talianom Giacomom Nizzolom zo zoskupenia Trek-Segafredo.

Ďalší dvaja Slováci v drese Tinkoffu Erik Baška a Juraj Sagan prišli do cieľa bok po boku na 69. a 70. pozícii s mankom 51 sekúnd. S Tinkoffom je v Chorvátsku aj slovenský športový riaditeľ Ján Valach.

V stredu sa prvý únik zrodil až po prvej rýchlostnej prémii po 15. kilometri. Ocitli sa v ňom Lukasz Bodnar (Verva), Nicola Boem (Bardiani), Kevin de Mesmaeker (Novo Nordisk), Joshua Hunt (One Pro), Aviv Yechezkel (Cycling Academy) a Johannes Schinnagel (Felbermayr).

Aj pre ostražitosť v pelotóne si vedúca šestica utvorila maximálne triapolminútový náskok. A desať kilometrov pred cieľom už boli všetci pokope.

Tinkoff sa v stredu rozhodol podporiť v špurte Kolářa, ktorý sa zavesil za Cavendisha, ale v poslednej zákrute stratil a napokon skončil štvrtý. Vo štvrtok je na programe 3. etapa z Makarskej do Šibeniku. Jazdci prekonajú 190 km.