Jágr prihral na gól a dosiahol ďalší skvelý zápis v NHL

Český veterán zaznamenal v zápasoch play off už dvesto bodov. V historických tabuľkách je piaty najlepší.

Jaromír Jágr (v strede) opäť prispel k víťazstvu Floridy.(Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Má štyridsaťštyri rokov a v historických tabuľkách NHL sa posúva stále dopredu. V základnej časti sa zlepšil v produktivite i v počte gólov.

Prekonal také legendy ako Gordie Howe a Brett Hull.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Jágr žiaril. Dal dva góly a je už tretím najlepším strelcom histórie

V noci zo stredy na štvrtok zaznamenal skvelý kariérny zápis aj v play off. V štvrtom zápase prvého kola na ľade New Yorku Islanders prihrával na prvý gól svojho tímu. Zaznamenal jubilejný 200. bod vo vyraďovacej časti.

V tejto štatistike je piaty najlepší.

Florida vyhrala 2:1 a vyrovnala stav série na 2:2.

Veľmi dobrý výkon podali obaja brankári. Hosťujúci Roberto Luongo kryl dvadsaťšesť striel, domáci Thomas Greiss ešte o jednu viac.

Zaujímavosťou je, že hokejisti New Yorku Islanders nevyhrali v play off dva zápasy za sebou od roku 2002. Vtedy sa im v treťom a štvrtom dueli podarilo vo štvrťfinále Východnej konferencie zdolať Toronto.

Séria sa sťahuje na Floridu, piaty súboj je na programe v piatok.

Washington si na postup musí počkať

Víťaz základnej časti Washington Capitals mohol sériu s Philadelphiou Flyers ukončiť v najkratšom možnom čase. Po troch víťazstvách však prvý raz neuspel. Na ľade súpera prehral 1:2.

Mal pritom streleckú prevahu, na bránu vyslal až tridsaťjeden striel, z toho dvanásť v záverečnej tretine. Michal Neuvirth, ktorý nastúpil v zápase play off prvýkrát po takmer piatich rokoch, podal v bráne Flyers skvelý výkon.

"Cítil som sa trochu 'hrdzavý', spočiatku som hľadal rytmus. Od druhej tretiny to však už išlo naozaj dobre a som skutočne spokojný s dnešným vystúpením. Chlapci predo mnou odviedli skvelú prácu," vravel.

Otvárací gól zápasu strelil dvadsaťtriročný nováčik Shayne Gostisbehere. Bol to preňho prvý gól v kariére vo vyraďovacej časti.

Je najmladším obrancom Flyers od čias Janneho Niinimuu, ktorému sa v play off podarilo skórovať. Fín to dokázal vo veku 21 rokov a 360 dní v prvom dueli konferenčného finále proti New Yorku Rangers v roku 1997.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Dvadsať rokov to obranca nedokázal. Gostisbehere natiahol sériu

Dallas má mečbal

V zápase Minnesoty s Dallasom padlo päť gólov. A všetky v druhej tretine. Stars napokon zvíťazili 3:2 a vybojovali si prvý postupový mečbal. V sérii vedú už 3:1.

Víťazný gól strelil skúsený Jason Spezza, ktorý predtým aj asistoval pri vyrovnávajúcom zásahu Patricka Eavesa.

Gáboríkovi hrozí vypadnutie

Na svoj druhý zápas po návrate po zranení nastúpil Marián Gáborík. V záverečnej tretine sa podieľal na góle svojho spoluhráča Luka Schenna.

Zaznamenal svoj prvý bod od 12. februára.

Kings však prehrali na ľade San Jose 2:3. Sharks vyhrávajú v sérii už 3:1.

NHL - prvé kolo play off, streda:

Philadelphia - Washington 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 6. Gostisbehere (Giroux, Simmonds), 24. A. MacDonald (Simmonds, B. Schenn) - 43. Oshie (M. Niskanen, Alzner)

/stav série: 1:3/

NY Islanders - Florida 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 40. J. Tavares (Pulock, B. Nelson) - 36. Purcell (Jágr, Ekblad), 50. A. Petrovic (D. MacKenzie, G. Wilson)

Jaroslav Halák (Islanders) nechytal, stále sa zotavuje zo zranenia

/stav série: 2:2/

Minnesota - Dallas 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Góly: 26. Pominville (Niederreiter, Haula), 31. Coyle (J. Zucker) - 30. Hemský (Demers, K. Russell), 34. Eaves (K. Russell, Spezza), 39. Spezza (Demers, Benn)

San Jose - Los Angeles 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Góly: 23. B. Burns (J. Vard, Vlasic), 30. Pavelski (J. Thornton, Marleau), 42. Marleau (Couture, B. Burns) - 43. T. Lewis (L. Schenn, Versteeg), 47. L. Schenn (Kopitar, Gáborík)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 13:48 min, vyslal tri strely na bránu, zaznamenal jednu asistenciu a jeden plusový bod