Súhrn výsledkov štvrtkových zápasov play-off NHL.

Pavel Daciuk z Detroitu (vľavo) a Jonathan Drouin z Tampy Bay (vpravo)(Zdroj: SITA/AP)
Aktuálna ponuka zájazdov na futbalové EURO do 21 rokov>>

BRATISLAVA. Hokejisti Detroitu Red Wings sa dostali do vyraďovacej časti NHL už 25-krát za sebou. Ich účasť však skončila veľmi rýchlo - vypadli v štrvťfinálovej sérii s Tampou Bay Lightning.

O všetkom rozhodol štvrtkový duel na ľade Tampy Bay, v ktorom domáci tím zvíťazil 1:0 (sériu vyhral 4:1 na zápasy). Jediný gól strelil Alex Killorn v 59. minúte.

Tomáš Tatar odohral vyše 16 minút a pripísal si jednu strelu, Tomáš Jurčo sa do zostavy Red Wings opäť nezmestil.

Obaja sú však voľní pre potreby slovenskej reprezentácie. S Tatarom tréner Zdeno Cíger počíta, o Jurčovej pozvánke do národného tímu ešte porozmýšľa, keďže počas sezóny nehrával pravidelne.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Ak aj ich tímy vypadnú, Gáborík s Hossom na MS zrejme neprídu

Hossa s Pánikom pomohli k víťazstvu

Kým päťstý gól v základnej časti NHL nebol slovenskému hokejistovi Mariánovi Hossovi dopriaty, jubilejný päťdesiaty v play-off áno.

Útočník Chicaga vo štvrtkovom piatom zápase "o prežitie" na ľade St. Louis, ktoré vedie 3:1 na zápasy, úspešným únikom z vlastnej tretiny v oslabení otvoril skóre a nakopol obhajcu Stanleyho pohára za udržaním sa v hre.

Po šesťdesiatich minútach bol stav nerozhodný 3:3, hoci Blackhawks ešte v 46. min viedli o dva góly.

O víťazovi sa rozhodlo až v druhom predĺžení, keď v 83. minúte zaznamenal rozhodujúci gól Patrick Kane. Prihrával mu Richard Pánik.

Pittsburgh má postupový mečbal

K postupu do druhého kola sa priblížil Pittsburgh Penguins, ktorý zdolal NY Rangers 5:0 a v sérii vedie 3:1 na zápasy. K výhre prispeli najmä brankár Matt Murray, ktorý chytil všetkých 31 striel, a štvorbodový Jevgenij Malkin (dva góly a dve asistencie).

"Je to už oveľa lepšie. Konečne som začal hrať trochu lepšie, s väčšou sebadôverou. Myslím si, že môj útok si dnes nepočínal zle, hoci v každom zápase máme čo zlepšovať," tlmočil Malkinove slová server nhl.com.

"Geno sa zranil 11. marca, takže chýbal na ľade dosť dlho. Bez ohľadu na to, aký ste dobrý, chvíľu trvá, kým sa dostanete späť do herného režimu. Geno sa zlepšuje každým zápasom," teší trénera Mika Sullivana

Piaty zápas sa hrá v sobotu v Pittsburghu.

Hokejisti Nashville nevyužili vo štvrtok ani jednu zo šiestich presiloviek proti Anaheimu, ktorý víťazstvom 4:1 na ich ľade vyrovnal stav série na 2:2. Predators skórovali proti Ducks dosiaľ iba jediný raz z devätnástich početných výhod.

Veľkú zásluhu na tejto štatistike dánsky brankár Frederik Andersen, ktorý v zápase číslo štyri kryl 30 striel.

NHL - štvrťfinále (play off):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Tampa Bay - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 59. Killorn (Callahan)

/konečný stav série 4:1, postupuje Tampa Bay/

NY Rangers - Pittsburgh 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Góly: 2. Fehr (Lovejoy, Malkin), 8. Hörnqvist (Crosby, Malkin), 17. Sheary, 24. Malkin (Crosby, Hörnqvist), 44. Malkin (Dumoulin, Bonino)

/stav série 1:3/

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis - Chicago 3:4 po II. predĺžení (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 33. Schwartz (Pietrangelo, Parayko), 47. Fabbri (Pietrangelo), 55. Backes (Pietrangelo, Fabbri) - 32. HOSSA (Hjalmarsson), 36. Anisimov (Panarin, Teräväinen), 40. Panarin (P. Kane, Toews), 83. Kane (PÁNIK)

/priebežný stav série 3:2/

Nashville - Anaheim 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 32. Fisher (C. Wilson, Sh. Weber) - 2. Getzlaf (Perron, Bieksa), 38. Thompson (Rakell, Vatanen), 39. J. McGinn (Stewart), 57. Cogliano (Silfverberg)