Oklamal obranu súpera. Kane strelil parádny gól

Patrick Kane (vľavo) strieľa víťazný gól.
Patrick Kane (vľavo) strieľa víťazný gól. (Autor: SITA/AP)
SITA|22. apr 2016 o 11:06

Blackhawks pomohli bodmi aj Marián Hossa s Richardom Pánikom.

ST. LOUIS. Patrick Kane odmieta, aby sa individuálne najvydarenejšia sezóna v jeho hokejovej kariére skončila už v prvom kole play-off Západnej konferencie.

Chicago na ľade St. Louis v zápase číslo päť síce prišlo v tretej tretine o dvojgólový náskok, ale v štvrtej minúte druhého predĺženia sa o víťazstvo 4:3 znamenajúce zotrvanie v hre postaral práve americký útočník.

Bol to jeho prvý gól v tohtoročnej vyraďovačke po 46 presných zásahoch v základnej časti, ale stál za to. Asistenciu pripísali slovenskému krídelníkovi Richardovi Pánikovi.

"Nemyslím si, že by to bol v prvom predĺžení alebo celkovo v zápase z mojej strany nejaký oslnivý výkon. Dohováral som preto sám sebe, aby som do piatej tretiny šiel s dôverou vo vlastné schopnosti a pokúsil sa niečo vymyslieť," vravel 27-ročný krídelník, ktorý pred svojím gólom vyzvŕtal obranu domácich, vystrelil, obkorčuľoval bránku a vyrazený puk zasunul za chrbát Briana Elliotta.

"Skvelý hráč, ktorý vie zabrať v pravý čas. Nie je veľa ďalších, ktorí ovládajú to, čo on," povedal o Kanovi už "ikstýkrát" jeho tréner Joel Quenneville.

"Myslím si, že sme ich prevýšili. Mali sme šance, ale nepodarilo sa nám dopraviť puk do bránky. Stále však vedieme 3:2 a v Chicagu sme vyhrali posledné dva zápasy," nepanikári obranca Alex Pietrangelo, ktorý sa asistenciou podieľal na všetkých troch góloch Blues.

Hráči Chicaga oslavujú víťazstvo po góle Patricka Kanea (vľavo v popredí).
Hráči Chicaga oslavujú víťazstvo po góle Patricka Kanea (vľavo v popredí). (Autor: TASR/AP)

V hre o obhajobu Stanleyho pohára zotrvalo Chicago aj vďaka Mariánovi Hossovi. Kým päťstý gól v základnej časti NHL mu nebol súdený, jubilejný päťdesiaty v play-off áno.

Skúsený útočník úspešným únikom z vlastnej tretiny v oslabení otvoril skóre duelu a nakopol "jastrabov" na ich ceste za prežitím v sérii.

A v sobotu na vlastnom ľade v United Center na nich čaká navlas rovnaká úloha.