Slováci v príprave prvý raz vyhrali, skóroval aj Daňo

Hokejisti Slovenska zvíťazili v prípravnom zápase vo francúzskom Megeve nad domácou reprezentáciou 4:1.

Vladimír Dravecký (vpravo) strieľa druhý gól Slovákov do siete Francúzska.(Zdroj: TASR)
Zažite zápasy SR na MS v hokeji už od 30 € >>

Príprava na majstrovstvá sveta 2016:

Francúzsko - Slovensko 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 38. T. Da Costa (Dieudé-Fauvel, D. Fleury) - 25. Hrnka (A. Meszároš), 32. Dravecký (L. Hudáček), 45. Lušňák (M. Daňo, Dravecký), 58. M. Daňo (A. Meszároš)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Barcelo, Rauline - Barbez, Goncalves (všetci Fr.)

Francúzsko: Quemener - Moisand, Hecquefeuille, Manavian, Dieudé-Fauvel, Janil, Beron - Meunier, Y. Treille, Perret - D. Fleury, T. Da Costa, S. Treille - Desrosiers, T. Bozon, Ch. Bertrand - Claireaux, Lamperier, Ritz

Slovensko: J. Hudáček - A. Sekera, Ch. Jaroš, A. Meszároš, Sersen, Graňák, Švarný, A. Jánošík, O. Kotvan - Dravecký, Réway, L. Hudáček - M. Daňo, Marek Viedenský, Cehlárik - Hrnka, T. Marcinko, M. Bartánus - Lušňák, A. Šťastný, Skalický

MEGÉVE. Slovenská mužská hokejová reprezentácia zvíťazila nad výberom Francúzska 4:1 v piatkovom prípravnom zápase v seriáli Euro Hockey Challange.

Zverenci trénera Zdena Cígera mali v Megéve v prvej tretine streleckú prevahu. Ani raz neprekonali gólmana súpera Quemenera a nevyužili tri presilovky.

V druhej časti otvoril skóre duelu v 25. minúte Tomáš Hrnka a druhý gól pridal v 32. minúte Dravecký. Za domácich skorigoval v 38. minúte Teddy Da Costa.

V tretej časti si Slováci poistili triumf, keď sa do streleckej listiny zapísali Lušňák a Daňo. Slováci si v aprílovej príprave na májové MS pripísali premiérové víťazstvo. Predtým dvakrát podľahli Fínom aj Rusom.

V piatkovom zápase sa už v prvej tretine zranil útočník Martin Réway. Detaily jeho zdravotnej indispozície budú známe neskôr.

Tomáš Hrnka dosiahol druhý reprezentačný gól, Marko Daňo štvrtý, Vladimír Dravecký ôsmy a Patrik Lušňák deviaty. V 24. vzájomnom zápase sa zrodil 18. triumf tímu SR. Odveta je na programe v nedeľu 24. apríla o 15.00 h v Grenobli.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Vo Francúzsku už musíme ísť na maximum, hovorí Cíger

Pred zápasom

Pred zápasom - Tréner Francúzov Dave Henderson si do mužstva vybral až štrnásť legionárov. Zo zahraničia má v tíme troch brankárov vrátane skúseného štyridsaťročného Cristobala Hueta, troch obrancov a ôsmich útočníkov.

Cristobal Huet je jednou z najväčších osobností francúzskeho hokeja, v piatok však nenastúpi.

Francúzi budú súpermi Slovákov aj na májovom šampionáte v Rusku. Vzájomný zápas v B-skupine sa uskutoční v Petrohrade v nedeľu 8. mája o 19.15 h SELČ.

Pred zápasom- "Musíme urobiť všetko preto, aby malo mužstvo silu víťaziť. Musí tam byť stabilita aj istota, aby sme sa nemuseli zbytočne venovať individuálnym zaváhaniam. Celú sezónu to fungovalo," uviedol Cíger pre TASR.

"Ja som v mužstve cítil tímového ducha, hoci v uplynulých zápasoch sa nám to trošku narušilo. V Poprade sa to vrátilo späť, navyše prišli ďalší hráči. Verím, že mužstvo už bude šliapať."

"My si musíme ísť svojou cestou, hrať svoju hru. Musíme mať silu a veriť si, že takéto zápasy dokážeme zvládnuť. Máme náročných súperov. S nikým nás nečaká nič ľahké, len tvrdý boj. Vo Francúzsku už musíme hrať na maximum," doplnil.

Pred zápasom- Oproti zápasom s Ruskom už v národnom tíme nefigurujú obrancovia Peter Čerešňák s Mislavom Rosandičom a útočník Lukáš Handlovský. Cez týždeň sa naopak pripojili prví hráči z NHL - Andrej Sekera a Marko Daňo.

Spolu s nimi prišla aj dvojica zo švédskej Luley - Christián Jaroš a Peter Cehlárik.

Zdeno Cíger zatiaľ nemá k dispozícii obrancu Martina Marinčina, ktorý po návrate zo zámoria ochorel. "Našťastie je to iba nejaká viróza. Do piatku musí dobrať antibiotiká a k mužstvu sa pridá ďalší týždeň," povedal hlavný tréner ešte na utorňajšom zraze.

Pred zápasom - Zverenci Zdena Cígera absolvovali doteraz dvojzápasy vo Fínsku a doma proti Rusku. Nevyhrali ani raz. Naposledy s Ruskom doviedli duel aspoň do predĺženia. Súper napokon rozhodol v samostatných nájazdoch.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Zápasy proti Rusku? Sto a jeden, tvrdí Hartmann

Pred zápasom - Dostávajú sa do druhej polovice prípravy pred majstrovstvami sveta v Rusku. Z ôsmich zápasov odohrali štyri. V piatok a v nedeľu čakajú na reprezentáciu Slovenska dva súboje vo Francúzsku.

Dnešný duel sa v Megeve začína o 20. hodine.