PSG potvrdil dominanciu. Aj bez vylúčeného hráča vyhral Ligový pohár

PSG aj naďalej potvrdzuje dominanciu vo francúzskom futbale.
PSG aj naďalej potvrdzuje dominanciu vo francúzskom futbale. (Autor: SITA/AP)
TASR|24. apr 2016 o 07:47

Francúzsky majster porazil Lille aj napriek tomu, že hrali bez vylúčeného hráča

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain získali tretíkrát v sérii francúzsky Ligový pohár.

V sobotu vyhrali vo finále v Parku princov nad OSC Lille 2:1, hoci od 70. minúty hrali bez vylúčeného Adriena Rabiota.

O štyri minúty neskôr ale zaznamenal víťazný gól Angel Di Maria. Pre PSG to bol celkovo šiesty triumf v tejto súťaži.

Víťazný gól zápasu dal Angel Di Maria (vpravo).
Víťazný gól zápasu dal Angel Di Maria (vpravo). (Autor: SITA/AP)

Parížania tak urobili ďalší krok k obhajobe domáceho "treble". Do zbierky im chýba už iba triumf vo Francúzskom pohári, v jeho finále sa 21. mája stretnú s Olympique Marseille.

"Aj po vylúčení chceli hráči tento duel vyhrať už v riadnom čase. Som na nich hrdý. Potrebujeme si zachovať koncentráciu na záverečné týždne sezóny, aby sme úspešne zavŕšili vydarenú sezónu," povedal pre francúzske médiá kouč PSG Laurent Blanc.

Ligový pohár - finále:

Paríž St. Germain - OSC Lille 2:1 (1:0)

Góly: 40. Pastore, 74. Di Maria - 49. Sidibe, ČK: 70. Rabiot (PSG)

Domov»Futbal»Francúzsko»PSG potvrdil dominanciu. Aj bez vylúčeného hráča vyhral Ligový pohár