Volejbalisti Prešova vyhrali nad Nitrou aj druhý finálový zápas

Výhodu domácej palubovky využili Prešovčania dokonale. (Autor: facebook, VK MIRAD PU Prešov)

Nitra prehráva proti súperovi zo Šariša už 0:2 na zápasy.

VK MIRAD PU Prešov - VK Bystrina SPU Nitra 3:2 (26, -19, 20, -20, 13)

/na zápasy 2:0/

Zápas trval: 133 minút, rozhodovali: Daruľa, Mokrý

Prešov: Halaj 3, M. Sopko 26, Macko 10, Rajduga 26, Drobňák 15, Červeň 7, libero Lampart (Digaňa 1, Peleščák 0), tréner: Ľ. Šalata

Nitra: Kašper 13, Zaťko 4, Kubš 16, Ludha 11, Szarek 17, Malina 12, libero Turis (Hukel 0, Porubský 0), tréner M. Kardoš

PREŠOV. Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov zvíťazili aj v druhom finálovom zápase nad VK Bystrina SPU Nitra a vo finálovej sérii sa ujali vedenia 2:0.

Zverenci Ľuboslava Šalatu rozhodli o triumfe 3:2 až v rozhodujúcom piatom sete, ktorý vyhrali 15:13.

Obhajca titulu v prvých dvoch zápasoch potvrdili výhodu domáceho prostredia.

Za stavu 2:0 na zápasy pre Prešovčanov sa séria hraná na štyri víťazstvá presúva do Nitry. Tretí zápas je na programe v nedeľu 1. mája.

Priebeh:

Prvý set priniesol vyrovnaný priebeh a väčší ako jednobodový rozdiel bol až za stavu 14:12 po výbornom podaní domáceho Rajdugu.

Hostia reagovali oddychovým časom, po ktorom otočili na 14:15.

Nasledoval oddychový čas domácich, po ktorom Prešovčania získali späť tesný náskok. Hostia sa dotiahli na 19:19, no prvý set získali pre seba Prešovčania (28:26).

Nitrania vstúpili do druhého dejstva s cieľom vyrovnať a potvrdzovali to od prvých minút.

Rýchlo viedli 2:0 a aj keď domáci otočili, naďalej diktovali tempo. Za stavu 7:9 nasledoval druhý oddychový čas Miradu.

Ani ten však príliš nepomohol a po úspešnom bloku Nitrana Malinu viedli hostia už 18:12.

Prešovčania sa nevzdávali, ale druhý set si už hostia nenechali vziať a vyhrali ho 25:19.

Tretie dejstvo začali lepšie domáci, ktorí získali náskok 5:1. Hostia boli najbližšie k zmazaniu tejto straty za stavu 7:4.

Prešovčania napokon zvládli koncovku tretieho dejstva a po výsledku 25:20 získali druhý bod.

Hostia nechceli prehrať aj druhý finálový zápas a tak od úvodu štvrtého setu diktovali tempo. Prešovčanom nedovolili ani priebežné vyrovnanie a vyrovnali na 2:2.

Domáci napokon zvíťazili aj v druhom finálovom zápase, keďže rozhodujúci piaty set získali pre seba výsledkom 15:13.

Domov»Halové športy»Volejbal»Volejbalisti Prešova vyhrali nad Nitrou aj druhý finálový zápas