Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Slavia dala gól Sparte po 542 minútach

PRAHA - Futbalisti Slavie neporazili Spartu od novembra 1999 a nič na tom nezmenilo ani včerajšie 261. pražské derby. Remíza 1:1 predĺžila úspešnú sériu letenského tímu na 11 zápasov. Včera mal ligový líder blízko k výhre, ale päť minút pred koncom ...

Karel Poborský z AC Sparta Praha (vľavo) v súboji s Radkom Bejblom z SK Slavia Praha. Zápas sa skončil 1:1. FOTO - ČTK

PRAHA - Futbalisti Slavie neporazili Spartu od novembra 1999 a nič na tom nezmenilo ani včerajšie 261. pražské derby. Remíza 1:1 predĺžila úspešnú sériu letenského tímu na 11 zápasov. Včera mal ligový líder blízko k výhre, ale päť minút pred koncom mu radosť zobral Karel Piták. Slavia tak po 542 minútach aspoň premohla obranu svojho mestského rivala. Piták vymazal súperov náskok po góle bývalého slavistu a súčasného kapitána Sparty Poborského, ktorý zblízka dorazil za čiaru Junovu strelu z uhla. Slavia sa dlho márne pokúšala vyrovnať, podarilo sa to až po rohu. Táto štandardná situácia sa pomaly stáva Achillovou pätou Sparty: inkasovala po nej všetky štyri posledné góly.

Karel Jarolím tak začal svoje ďalšie pôsobenie v Slavii remízou, jeho náprotivok Jaroslav Hřebík neprehral ani v piatom derby, ktoré zažil. Pozná pocity obidvoch zúčastnených: trikrát viedol Slaviu, včera druhýkrát Spartu. Po zápase ako by zabudol, že musí na povinnú tlačovú konferenciu, odišiel s hráčmi autobusom na Letnú a naspäť na Strahov sa musel vrátiť autom.

Po derby, v ktorom išlo o Ligu majstrov, sa včera hrali tri duely, v ktorých bola v stávke holá ligová existencia. A ako jediné zvládlo tlak Slovácko. Klub, ktorý musí počítať s dvanásťbodovým odpočtom za korupciu, udrel v Českých Budějoviciach dvakrát z rohu a pripravil poslednému tímu tabuľky prvú bodovú stratu od nástupu kouča Františka Cipra.

Drnovice síce v Opave už desať rokov nevyhrali, ale včera k tomu mali veľmi blízko. Domáci si totiž nevytvorili žiadnu šancu a hosťujúci kouč Josef Mazura po zápase ľutoval, že jeho zverenci neboli o niečo odvážnejší.

Zlín nevyhral na jar ani na siedmy pokus, ale tréner Hapal musel byť po zápase spokojný. Jeho tím nastrieľal počas polhodiny viac gólov ako v jarných 600 minútach a dokázal sa vzchopiť, aj keď doma s Brnom prehrával už 0:3. Nakoniec domáci vydreli bod, na 3:3 vyrovnal Žemlík až v piatej minúte nastavenia.