Premrhali trojgólový náskok. Slováci zdolali Dánov 4:3 po predĺžení

Víťazný gól strelil v úvode predĺženia obranca Andrej Meszároš.

Slovenskí reprezentanti Vladimír Dravecký (vľavo) a Marek Bartánus (vpravo) oslavujú prvý gól.(Zdroj: TASR)
Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

SKALICA. Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila nad Dánskom 4:3 po predĺžení vo štvrtkovom prípravnom zápase v Skalici v seriáli Euro Hockey Challenge.

Duel nedohral útočník Marko Daňo, ktorý odstúpil v 45. min, no podľa tímového lekára je v poriadku.

Zverenci Zdena Cígera mali v celom priebehu stretnutia viac z hry. Skóre zápasu otvoril už v 2. min Vladimír Dravecký. V druhej časti v presilovkách skórovali Martin Bakoš a Martin Réway.

Za Dánov v 51. min znížil v početnej výhode Niclas Jensen, ten istý hráč potom skorigoval na rozdiel jedného gólu a vyrovnanie zariadil Hansen. Tesne pred koncom tretej tretiny Patrik Lušňák nepremenil trestné strieľanie.

Rozhodnutie zariadil v predĺžení Andrej Meszároš.

Odveta je na programe v sobotu 30. apríla o 17.00 h v Bratislave, pre obe mužstvá to bude generálka na majstrovstvá sveta v Rusku.

Online prenos

Predĺženie

61. min - Réway mal na hokejke gól, no trafil len brankárovu vyrážačku. O pár sekúnd na to však delovkou z medzikružia skóroval Meszároš a rozhodol o výhre Slovenska.

III. tretina

Skončila sa tretia tretina, nasleduje predĺženie.

58. min - Šanca na slovenskej strane. Lušňák nedokázal zakončiť, lebo ho fauloval Bodker, a tak rozhodca nariadil trestné strieľanie. To však slovenský útočník nevyužil.

57. min - Dáni sa dostlai do prečíslenia, Hansen sa snažil ešte prihrať Jensenovi, no skóre sa nezmenilo.

54. min - Neuveriteľné! Ehlers prihral z rohu klziska do medzikružia Jensenovi, ktorý vystrelil na Hudáčka. Ten však puk nezakryl a Poulsen z dorážky vyrovnal na 3:3.

54. min - Švarný vypálil od modrej čiary, no puk skončil len na hornej žŕdke. Naopak, Dáni sú pri chuti a po ďalšom góle Jensena znížili na 2:3.

51. min - Škoda, slovenský tím nedokázal skóroval v päťminútovej presilovke. A tak prišiel trest. Po Hrnkovom faule hrali Dáni v početnej výhode a Niclas Jensen prestrelil Júliusa Hudáčka.

47. min - Marko Daňo do zápasu už nezasiahne. Pre RTVS to potvrdil lekár slovenskej hokejovej reprezentácie.

45. min - Lassen tvrdo atakoval Daňa, za čo dostal vyšší trest do konca stretnutia. Slováci tak hrajú päť minút v presilovej hre.

44. min - Réway našiel prihrávkou od modrej Sersena, ktorý však zakončil len do brankárových betónov.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina.

37. min - Druhá tretina je v znamení presilových hier. Presilovku si vyskúšali aj Dáni pri vylúčení Skalického, no pár sekúnd po jej skončení vylúčili rozhodcovia ďalšieho Dána.

35. min - Slováci odohrali štyri presilovky za sebou. Zatiaľ čo prvé dve využili, ďalšie nie.

29. min - Dáni opäť pykali za nedisciplinovanosť a pri vylúčení Storma inkasovali tretí gól. Sersen prihral z medzikružia na ľavú stranu Bakošovi, ktorý krížnou prihrávkou našiel Réwaya a ten zvýšil do prázdnej bránky na 3:0.

27. min - Viedenský prekorčuľoval z vlastného pásma až pred súperovú bránku, no trafil len Nielsenovu vyrážačku. Po Jensenovom faule však hrali Slováci ďalšiu presilovku. A zahrali ju perfektne. Meszároš prihral Réwayovi, ktorý bekhendovou križnou prihrávkou našiel Bakoša a ten strelou sprvej strelil druhý slovenský gól.

21. min - Veľká šanca nášho tímu. Sersen prihral na modrú Meszárošovi, ktorý delovkou poslal puk na bránku. Nielsen ho vyrazil len pred seba a Daňo mal pred sebou prázdnu bránku. Gólman však predviedol skvelý zákrok a skóre sa nezmenilo.

I. tretina

20. min - Rozhodcovia vylúčili Skalického a Dáni mali v závere prvej tretiny šancu vyrovnať. Už po pár sekundách sa tešili z gólu, no pre postavenie hráča v bránkovisku neplatil.

16. min - Július Hudáček nemal zatiaľ veľa práce. Pripísal si len dva zákroky.

14. min - Slováci strávili celú presilovú hru v pásme Dánov, ale druhý gól nestrelili.

12. min - Kristensen fauloval a Slováci si prvý raz v zápase zahrajú v početnej výhode. Pridajú druhý gól?

6. min - Dáni hrali pri vylúčené Réwaya prvú presilovú hru. Väčšiu šancu si však nevypracovali a skóre sa nezmenilo.

2. min - Slovenský tím začal aktívne, už v prvých dvoch striedaniach zomkol súpera v obrannom pásme. A v druhej minúte sa dočkal aj gólu. Dravecký odviedol skvelú prácu pri mantineli, popri ňom presunul puk k Bartánusovi, od ktorého sa odrazil pred bránku, kde stál práve Dravecký a bekhendom prekonal Nielsena.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Vo štvrtkovom dueli nastúpi v slovenskej bránke Július Hudáček. Do zostavy sa nezmestili obrancovia Adam Jánošík, Oldrich Kotvan a Lukáš Kozák a tiež útočník Michal Hlinka. Do hry nezasiahne ani útočník Libor Hudáček.

Naopak, prvýkrát v prípravnom období si zahrajú  obrancovia Martin Marinčin a Juraj Mikuš a tiež útočník Martin Bakoš.

Pred zápasom - Reprezentáciu tak zo zámoria posilní len štvorica Andrej Sekera, Martin Marinčin, Marko Daňo a Tomáš Jurčo.

Prví traja nastúpia aj vo štvrtok proti Dánsku. Andrej Sekera bude mať kapitánske céčko.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Očaril Toronto. Bol som zakríknutý, ale potom som si povedal - dosť, tvrdí

Pred zápasom - Realizačný tím oslovil na poslednú chvíľu aj útočníka Mareka Hrivíka, ktorý v tomto ročníku odohral v NHL päť zápasov za NY Rangers.

No bolo už neskoro. Dvadsaťštyriročný útočník si naplánoval dovolenku.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Hrivík: Celú sezónu sa mi nikto neozval. Nebolo to férové

Pred zápasom - Tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger v stredu informoval, že na svetovom šampionáte nebude hrať zranený útočník Chicaga Richard Pánik.

Na reprezentačnom vrchole sezóny sa nepredstaví aní útočník Detroitu Tomáš Tatar, ktorý má zranené rameno. Informoval o tom generálny manažér reprezentácie Róbert Švehla.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Vyšetrenie potvrdilo Tatarovo zranenie, na MS nepôjde

Pred zápasom - Na utorňajšom zraze sa k slovenskej reprezentácii pripojilo duo českých finalistov.

V lepšej nálade prišiel útočník Liberca Martin Bakoš, ktorý víťazným gólom v predĺžení šiesteho finále zarmútil sparťanského obrancu Juraja Mikuša.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Titul mi miesto v reprezentácii nezaručí, vraví liberecký hrdina

Pred zápasom - Slovenská hokejová reprezentácia odohrá vo štvrok, respektíve v sobotu posledné dva zápasy pred majstrovstvami sveta v Rusku.

V oboch dueloch si zmeria sily s reprezentáciou Dánska. Dnešný duel sa hrá v Skalici od 18.00 hod.