Víťazom časovky Okolo Romandie sa stal Pinot, P. Velits skočnil na 101. mieste

Pinot vyhral individuálnu časovku.
Pinot vyhral individuálnu časovku. (Autor: SITA/AP)
SITA|29. apr 2016 o 18:23

Slovákom Petrovi a Martinovi Velitsovi sa ani v časovke nepodarilo umiestniť v prvej časti výsledkovej listiny.

SION. Francúzsky cyklista Thibaut Pinot (FDJ) sa stal víťazom individuálnej časovky na 15,11 km so štartom aj cieľom v Sione v rámci 70. ročníka pretekov Okolo Romandie.

V jazde proti chronometru Pinot dosiahol výsledný čas 20:21 min a o 2 sekundy predstihol holandského favorita Toma Dumoulina (Team Giant - Alpecin).

Tretí skončil Luxemburčan vo farbách Etixx - Quick-Step Bob Jungels, ktorý zaostal o 9 sekúnd. Ďalší z favoritov Brit Christopher Froome (Team Sky) bol štvrtý a lídra priebežného celkového poradia Kolumbijčana Naira Quintanu (Movistar) klasifikovali na šiestom mieste.

Obaja mali odstup 9 sekúnd. Celkovo sa piatkový víťaz Pinot posunul zo štvrtého na druhé miesto, za Quintanom zaostáva o 23 sekúnd. Tretí je Rus Ilnur Zakarin z tímu Kaťuša s mankom 26 sekúnd.

Slovákom Petrovi a Martinovi Velitsovi sa ani v časovke nepodarilo umiestniť v prvej časti výsledkovej listiny. Peter Velits z tímu BMC Racing obsadil 101. miesto, keď za víťazným Pinotom zaostal o 2:02 min.

Martinovi Velitsovi (Etixx - QuickStep) patrila vo výsledkovej klasifikácii 137. pozícia s odstupom 3:06 min.

6. Nairo Quintana (Kol./Movistar) obaja rovnaký čas

......................................................................................

6. Mathias Frank (Švajč./IAM) +1:06

.............................................................

128. Peter VELITS (SR/BMC Racing Team) +28:00

140. Martin VELITS (SR/Etixx-QuickStep) +29:13

Domov»Cyklistika»Víťazom časovky Okolo Romandie sa stal Pinot, P. Velits skočnil na 101. mieste