NBA: San Antonio suverénne vstúpilo do 2. kola. Jednoznačne zdolalo Oklahomu

LaMarcu Aldridge (vľavo) bol najlepším hráčom San Antonia.
LaMarcu Aldridge (vľavo) bol najlepším hráčom San Antonia. (Autor: SITA/AP)
TASR|1. máj 2016 o 07:17

V drese domácich sa presadil LaMarcus Aldridge 38 bodmi, s 25 mu sekundoval Kawhi Leonard.

NEW YORK. Basketbalisti favorizovaného San Antonia vstúpili úspešne do 2. kola play off zámorskej NBA. V noci na nedeľu vyhrali doma v úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie nad Oklahoma City Thunder 124:92 a v sérii na štyri víťazné súboje vedú 1:0.

V drese domácich sa presadil LaMarcus Aldridge 38 bodmi, s 25 mu sekundoval Kawhi Leonard.

Spurs zostávajú v play off bez prehry, celková ich bilancia v sezóne na domácej palubovke je 43 výhier a 1 prehra. Domáci vyrovnali v prvej štvrtine klubový rekord so 43 bodmi a v polčase viedli už o 33 bodov, čím de facto rozhodli.

Stobodovú hranicu dosiahli dve minúty pred koncom tretej štvrtiny a Aldridge aj Leonard si už mohli dovoliť sedieť v poslednej štvrtine na lavičke.

"Mali sme skvelý večer a oni mali jeden z tých horších. To sa stáva každému v NBA," vyjadril sa po zápase tréner víťazov Gregg Popovich.

Kevin Durant sa nepresadil.
Kevin Durant sa nepresadil. (Autor: SITA/AP)

"Nechcem povedať, že som ako tréner bol nespokojný s úplne všetkým. Zápas sa rozhodol v prvom polčase, musím San Antonio pochváliť," povedal tréner Oklahomy Billy Donovan.

Za hostí sa nepresadilo hviezdne duo Kevin Durant a Russell Westbrook. Durant sa prezentoval 16 bodmi, Westbrook 14. Nedarila sa im streľba aj vďaka dobrej obrane Spurs, najlepší strelec hostí Serge Ibaka dal 19 bodov.

"Blokovali sme ich a snažili sme sa ich čo najviac odstavovať. Darilo sa nám to," povedal Aldridge.

NBA - play off - 2. kolo /na štyri víťazné zápasy/:

1. zápas semifinále Západnej konferencie:

San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 124:92

Najviac bodov: Aldridge 38, Leonard 25, Green 18 - Ibaka 19, Durant 16, Westbrook 14, 18.418 divákov.

/stav série: 1:0/

Domov»Halové športy»Basketbal»NBA: San Antonio suverénne vstúpilo do 2. kola. Jednoznačne zdolalo Oklahomu