Luis Suarez je najlepším strelcom španielskej ligy.
Luis Suarez je najlepším strelcom španielskej ligy. (Autor: SITA/AP)
TASR|1. máj 2016 o 09:18

Najbližšie k titulu má stále prvá Barcelona.

MADRID. Zaujímavý boj o majstrovský titul v španielskej futbalovej Primera Division dve kolá pred koncom súťaže eskaluje. Hráči Realu Madrid, Atletica Madrid i FC Barcelona v sobotu v 36. kole zhodne vyhrali. Na čele tak zostala Barcelona s rovnakým bodovým ziskom ako druhé Atletico, Real pred záverečnými dvoma kolami zaostáva o jediný bod.

Real vydrel napriek neúčasti viacerých hráčov základnej zostavy triumf 1:0 na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian. Pred budúcotýždňovou odvetou semifinále Ligy majstrov 2015/2016 proti Manchestru City (prvý zápas 0:0) mu pre zdravotné problémy chýbali Cristiano Ronaldo s Karimom Benzemom, iba na lavičke sedeli Pepe a Marcelo.

Favorizovaní hostia sa dlho nevedeli cez dôraznú obranu súpera presadiť, o zisku dôležitých troch bodov ale napokon v 80. minúte rozhodol Gareth Bale presnou hlavičkou po centri Lucasa Vázqueza.

Gareth Bale potvrdil úlohu ofenzívneho lídra a dal jediný gól Realu Madrid.
Gareth Bale potvrdil úlohu ofenzívneho lídra a dal jediný gól Realu Madrid. (Autor: SITA/AP)

"Splnili sme svoju úlohu a vyhrali sme. Snažili sme sa od začiatku tlačiť a hoci sme dlho nemali šťastie, napokon sme ukázali charakter," povedal bezprostredne po zápase kapitán Realu Sergio Ramos.

"Najdôležitejšie je, že máme tri body. Ak by sme ich nemali, situácia v boji o titul by sa nám veľmi skomplikovala. Urobili sme to, čo sme mali," citovala agentúra AP francúzskeho lodivoda "bieleho baletu" Zinedina Zidana.

Víťazný gól Garetha Balea

Atlético má bližšie k Barcelone

Mestský rival Atletico Madrid odpovedal domácim víťazstvom 1:0 nad Rayom Vallecano. O trojbodovom zisku pre madridský celok rozhodol na štadióne Vicenteho Calderona v druhom polčase striedajúci Antoine Griezmann presnou strelou k žrdi.

Pre zverencov argentínskeho kouča Diega Simeoneho, ktorý si na tribúne odpykával prvý súboj z trojzápasovej suspendácie to bolo šieste ligové víťazstvo v sérii.

Úlohu spasiteľa Atlética Madrid na seba zobral Antoine Griezmann.
Úlohu spasiteľa Atlética Madrid na seba zobral Antoine Griezmann. (Autor: SITA/AP)

Simeone poriadne zamiešal so zostavou, v základe nastúpili len štyria hráči, ktorí hrali cez týždeň v prvom semifinále LM proti Bayernu Mníchov (1:0). Až keď sa veci skomplikovali, išiel do hry neskorší autor víťazného gólu.

"Rayo nám to poriadne sťažilo. Hráči, ktorí nastúpili v základnej zostave dlho nevedeli nájsť rytmus. To je však normálne, keďže pravidelne nehrávajú. Ale my sme boli schopní sa zlepšiť a získať víťazstvo. Momentálne dosahujeme dobré výsledky a v obrane si udržujeme vysoký štandard," povedal po zápase Griezmann.