Škrtelov Liverpool postúpil do finále, zahrá si so Sevillou

Finále Európskej ligy sa odohrá 18. mája v Bazileji.

Daniel Sturridge, Philippe Coutinho a Roberto Firmino sa tešia po strelení úvodného gólu Liverpoolu.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

BRATISLAVA. Vo finále Európskej ligy UEFA 2015/2016 sa 18. mája v Bazileji stretnú futbalisti FC Liverpool a FC Sevilla. Rozhodli o tom štvrtkové semifinálové odvety európskej pohárovej súťaže číslo dva.

Liverpool bez kapitána slovenskej reprezentácie Martina Škrtela v zostave po minulotýždňovej prehre 0:1 s Villarrealom bravúrnym spôsobom zvládol domáci duel, v ktorom zdolal španielskeho súpera 3:0.

Obhajca a rekordný štvornásobný víťaz trofeje FC Sevilla sa kvalifikoval do finále na úkor Šachtaru Doneck, keď po remíze 2:2 na ukrajinskej pôde triumfoval doma 3:1.

"The Reds" zmazali manko už v 7. minúte, keď si smoliarsky strelil vlastný gól hosťujúci stredopoliar Bruno Soriano. Liverpool bol v prvom polčase aktívnejší a mohol nakloniť misky váh na svoju stranu, viaceré jeho dobré šance ale neslávili úspech.

Až v 63. minúte posadil domácich na "postupového koňa" Sturridge, ktorý skóroval po prihrávke od Firmina aj s prispením žrde. Villarreal nebol vo svojej koži, v 71. minúte sa po druhej žltej a automaticky červenej karte porúčal z ihriska premotivovaný stopér Ruiz.

O desať minút spečatil zaslúžený triumf Liverpoolu Lallana a vypredaný Anfield Road si vychutnával postupové oslavy spievaním chorálov.

Sevillu poslal do vedenia v 9. minúte Gameiro, ktorý potrestal ľahkovážnosť Malyševa a v sólovom úniku strelou medzi nohy prekonal Pjatova.

Tesne pred odchodom do šatní Eduardo gólom na 1:1 vlial nádej do radov Šachtaru, tie však v 47. minúte schladil hrdina večera Gameiro a v 59. minúte spečatil víťazstvo Sevilly Mariano Ferreira.

Pre víťaza Európskej ligy je pripravená miestenka v skupinovej fáze nového ročníka Ligy majstrov.

V tejto sezóne ju využila Sevilla, ktorá v rámci svojej skupiny obsadila 3. miesto a nepostúpila do osemfinále, pokračovala však v jarnom 16-finále EL a z neho to dotiahla až do boja o trofej.

Sumáre - 2. zápasy semifinále EL 2015/2016:

FC Liverpool - FC Villarreal 3:0 (1:0)

/prvý zápas 0:1, do finále postúpil FC Liverpool/

Góly: 7. Soriano (vl.), 63. Sturridge, 81. Lallana, ŽK: Clyne - Ruiz, Soldado, Suarez, ČK: 71. Ruiz (Villarreal), rozhodoval: Kassai (Maď.)

Liverpool: Mignolet - Clyne, Toure, Lovren, Moreno - Can - Lallana, Milner - Coutinho (82. Allen), Sturridge (90.+2 Lucas), Firmino (89. Benteke)

Villarreal: Areola - Gaspar, Musacchio, Ruiz, Costa - dos Santos (73. Bonera), Pina (60. Trigueros), Soriano, Suarez - Soldado (68. Lopez), Bakambu

FC Sevilla - Šachtar Doneck 3:1 (1:1)

/prvý zápas 2:2, do finále postúpil FC Sevilla/

Góly: 9. a 47. Gameiro, 59. Ferreira - 44. Eduardo, ŽK: Banega, Vitolo - Marlos, Rakickij, Kučer, Srna, Eduardo, Stepanenko, Ismaily, rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Sevilla: Soria - Ferreira, Rami, Carrico, Tremoulinas (74. Escudero) - Krychowiak, N'Zonzi - Coke, Banega (89. Cristoforo), Vitolo - Gameiro (82. Iborra)

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily - Malyšev, Stepanenko - Marlos (84. Wellington), Kovalenko, Taison (76. Bernard) - Eduardo (84. Dentinho)