Druhé predĺženie v Toronte už zvládli domáci

DeMar DeRozan z Toronta sa pokúša hodiť kôš cez blokujúceho hráča Miami.
DeMar DeRozan z Toronta sa pokúša hodiť kôš cez blokujúceho hráča Miami. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. máj 2016 o 07:14

Hráči Toronta vyhrali zápas aj napriek veľmi nízkej úspešnosti streľby. Séria proti Miami je 1:1 na zápasy.

TORONTO. Aj druhé semifinále Východnej konferencie NBA rozuzlilo v Toronte až predĺženie, ale vo štvrtok v ňom už ťahali za dlhší koniec domáci, ktorí zvíťazili 96:92 a vyrovnali stav série s Miami na 1:1.

Raptors uspeli napriek iba 42-percentnej streľbe z hry (hostia 49,4). "Víťaziť sa dá rôznymi spôsobmi. Naši hráči, našťastie, našli cestu," uľavilo sa trénerovi Dwyanovi Caseymu.

Jeho tímu pomohlo 11 bodov a 7 doskokov pivota Jonasa Valančiunasa v poslednej štvrtine a predĺžení.

"Naša obrana bola zlá. Keď sa dostanú k útočným doskokom, ťažko je ich zdolať. A ak dvadsaťkrát nestratíme loptu, bude to v poriadku," vymenoval nedostatky Heat ich kapitán Dwyane Wade.

Séria sa sťahuje na Floridu, duel číslo tri je na programe v sobotu.

Semifinále play-off NBA

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Toronto - Miami 96:92 po predĺžení (29:19, 19:22, 15:24, 23:21 - 10:6) - stav série 1:1
Najviac bodov: Carroll 21, DeRozan 20, Lowry 18 - Dragič 20, Joe Johnson a Wade po 17