Manchester United ostal v hre o Ligu majstrov, Leicester prebral pohár

Juan Mata (vľavo)
Juan Mata (vľavo) (Autor: SITA/AP)
TASR|7. máj 2016 o 16:22

Súhrn sobotňajších výsledkov 37. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United zvíťazili v sobotňajšom zápase 37. kola anglickej Premier League na ihrisku Norwich City 1:0.

O jediný presný zásah sa postaral v 72. minúte Juan Mata, ktorému prihral do čistej šance Wayne Rooney.

"Červení diabli" sa vďaka triumfu udržali v hre o miestenku v budúcoročnej edícii prestížnej Ligy majstrov.

Dva zápasy pred koncom ligovej sezóny figurujú na priebežnej piatej priečke len bod za mestským rivalom City.

Norwich prehral vo štvrtom zápase po sebe a ani v jednom z nich nestrelil gól. Navyše sa priblížil zostupu, momentálne figuruje na predposlednom 19. mieste tabuľky a na záchranu stráca dva body.

Sunderland vykročil smerom k záchrane v najvyššej súťaži, keď zdolal Chelsea 3:2. Na úvodný gól Diega Costu odpovedal v 41. minúte Wahbi Khazri.

Chelsea síce v nadstavenom čase prvej polovice išla do vedenia zásluhou Nemanju Matiča, no druhý polčas už patril domácim.

V 67. minúte vyrovnal Fabio Borini a o tri neskôr rozhodol Jermaine Defoe. V závere videl druhú žltú a zároveň červenú kartu kapitán hostí John Terry.

Sunderland je na 17. mieste s bodovým náskokom pred Newcastlom a na rozdiel od neho odohrá ešte dva zápasy.

"Straky" si skomplikovali situáciu bezgólovou remízou na pôde poslednej a už zostupujúcej Aston Villy.

West Ham prehral na domácej tráve so Swansea City a už má len veľmi malú šancu na postup do Champions League.

Navyše bude musieť tuho bojovať, aby si udržal šieste miesto zaručujúce postup do predkola Európskej ligy pred siedmym Southamptonom aj ôsmym Liverpoolom.

Leicester pokračuje vo výborných výkonoch aj po tom, čo si už v predstihu zaistil historický titul v Premier League.

"Líšky" si v oslavnej atmosfére na vlastnom štadióne poradili s Evertonom poľahky 3:1. Skóre otvoril už v piatej minúte Jamie Vardy, v 33. zvýšil na 2:0 Andy King.

Po hodine hry upravil z penalty na rozdiel triedy opäť Vardy, ktorý sa tak na rozdiel jedného gólu dotiahol na aktuálneho lídra kanonierov Harryho Kanea (25).

Mohol sa mu aj vyrovnať, no v 71. minúte zahodil druhú jedenástku.

V záverečných minútach trochu pokazil radosť domácim tribúnam Kevin Mirallas, ktorý sa so šťastím predral cez dvojicu brániacich hráčov a upravil na konečných 3:1.

Po poslednom domácom zápase v sezóne odovzdali zástupcovia ligy hráčom Leicestru trofej priamo na štadióne.

Bujaré oslavy majstrovského titulu, ktoré trvajú už niekoľko dní, tak dostali oficiálny punc a mohli pokračovať ďalej.

Premier League - 37. kolo:

Norwich - Manchester United 0:1 (0:0)

Gól: 72. Mata

Aston Villa - Newcastle United 0:0

AFC Bournemouth - West Bromwich Albion 1:1 (0:1)

Góly: 82. Ritchie - 16. Rondon

Vedenia sa ujali hostia po góle Rondona

Crystal Palace - Stoke City 2:1 (0:1)

Góly: 47. a 68. Gayle - 26. Adam

Vyrovnávajúci zásah Gaylea

Sunderland AFC - Chlesea Londýn 3:2 (1:2)

Góly: 41. Khazri, 67. Borini, 70. Defoe - 14. Costa, 45.+3 Matič

ČK: 90.+5 Terry (Chelsea)

West Ham United - Swansea City 1:4 (0:2)

Góly: 68. Kingsley (vl.) - 25. Routledge, 31. Ayew, 51. Ki, 90.+3 Gomis

Leicester City - Everton 3:1 (2:0)

Góly: 5. a 65. Vardy (druhý z 11m), 33. King - 88. Mirallas

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester United ostal v hre o Ligu majstrov, Leicester prebral pohár